Bankalar

Mevduata En Yüksek Faiz Veren Bankalar ve Faiz Oranları Nelerdir?

Paralarını değerlendirmek isteyen kişilerin başvurabilecekleri yöntemlerden birisi de vadeli hesaba para yatırmak olacaktır. En yüksek faiz veren bankaları inceleyerek vadeli hesabınızı buradan açabilir ve bu şekilde paranızı daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Yüksek vade veren bankalara paranızı yatırmanız halinde kazancınız da uzun vadede çok daha yüksek olacaktır. Ancak bilinmelidir ki vadeli hesaplarda en önemli konulardan birisi parayı kısa bir tarihte geri almamaktır. Bu şekilde kişiler hiçbir kazanç sağlayamamaktadır. Vadeli hesaplar kişilere uzun vadede kazanç sağlayan yatırım yöntemlerinden birisidir ve paranızı doğru hesaba yatırdığınız takdirde kazancınız uzun vadede oldukça yüksek olacaktır.

Bankaların Faiz Oranları Nelerdir?
Bankaların faiz oranları her bankada farklılık göstermektedir. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer nokta da bankaların dolar, Euro ve Türk Lirası için verdikleri faiz oranları da değişiklik göstermektedir. Bankaların faiz oranlarını inceleyerek paranızı TL olarak mı yoksa döviz olarak mı kullanacağınıza karar verebilir ve bu şekilde paranızı çok daha sağlıklı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

ING Bank
ING Bank’ta turuncu hesabı bulunan kişiler için ilk 60 gün süresince yüzde 12,50 oranında hoş geldin faiz oranı mevcuttur. Vade süresince paranızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz, vade sonunu beklemenize gerek yoktur. ING turuncu hesap, ING vadeli hesap ile kıyaslandığında getirisi çok daha fazla olduğu görülmektedir.

Akbank
Akbank direkt serbest hesap sahibi olanlar için tanışma kampanyası adı altında yüzde 11,75 oranında bir faiz kampanyası mevcuttur. Yine bu hesabı kullanan kişiler de vade sonunun gelmesini beklemeden paralarını kolay bir şekilde çekebilirler ya da para ekleme işlemi de yapabilirler. Ancak bilinmelidir ki bu faiz oranı sadece ilk ay yani 30 günlük bir süreç için geçerlidir. Bundan sonraki süreçte ise normal faiz oranı işlemeye devam edecektir.

Garanti Bankası
Garanti bankasının e-vadeli hesabını kullanan kişiler için ilk aşamada yüzde 12 oranında hoş geldin faiz kampanyası bulunmaktadır. Ancak bu faiz oranı sadece 75 binlik bir yatırımı olacak kişiler için geçerlidir. Bunun altındaki bir para oranında yatırım yapacak olan kişiler için ise yüzde 11 oranında bir faiz işleyecektir. Yine aynı şekilde diğer hesaplarda olduğu gibi vade sonu gelmeden hesaba para eklenebilir ya da hesaptan para çekilebilir. Bu işlemlerinizi yaptığınız zaman faiziniz bozulmayacaktır. Garanti bankasından e-vadeli hesap açmak isteyen kişiler Garanti internet bankacılığı ya da Garanti mobil bankacılık ile şubeye gitmeye gerek kalmadan hesaplarını kolay bir şekilde açabilirler.

Diğer Bankaların Faiz Oranları
Yukarıda belirttiğimiz bankalar vadeli TL hesaplarına en yüksek faiz oranı veren bankalardır. Bunlar dışında diğer bankaların TL vadeli hesapları için daha farklı oranları mevcuttur. Ayrıca bilinmelidir ki bu faiz oranları zaman içerisinde piyasadaki dalgalanmalara göre düşüş ya da yükseliş gösterebilirler. Diğer bankaların ya da bu bankalardaki diğer hesap türlerinin faiz oranları ise şunlardır;

Garanti Bankası vadeli TL hesabı yüzde 7
Akbank vadeli TL hesabı yüzde 4,50
Burgan Bank vadeli TL hesabı yüzde 6,00
Fibabanka vadeli TL hesabı yüzde 7,85
Halkbank vadeli TL hesabı yüzde 4,75
HSBC vadeli TL hesabı yüzde 5,50
Tekstilbank vadeli TL hesabı yüzde 7,25
Ziraat Bankası vadeli TL hesabı yüzde 4,75
TEB Marifetli Hesap TL hesabı yüzde 8,50
Denizbank vadeli TL hesabı yüzde 5,50
İş Bankası vadeli TL hesabı yüzde 4,60
Vakıf Bank vadeli TL hesabı yüzde 9,60
Odeabank e-Vadeli Mevduat TL hesabı yüzde 10,00
Anadolubank e-Vadeli hesabı yüzde 10,75
Yapı Kredi Bankası Vadeli Mevduat TL hesabı yüzde 5,00
Şekerbank vadeli TL hesabı yüzde 4,50

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu