Kredi Kartı

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayatımızın önemli bir parçası olan ve cüzdanımızda artık kendine yer bulan kredi kartları, gerek alışverişlerde yaptığı kolaylık ve gerekse tek seferde alınamayacak ürün ve hizmetleri taksitle alabilme olanağı vermesinden dolayı bir daha da hayatımızdan çıkmayacak gibi duruyor. Kredi kartı olmayan tüketicilerin ise en çok merak ettiği konulardan biride kredi kartı başvurusu nasıl yapılır. Bizlerde bu makalemizde hem bu konu ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz, hem de öncü bankaların kredi kartı başvurusu nasıl yapılır onları göstereceğiz.

Kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız öncelikle size en uygun banka ve size en uygun kredi kartının hangisi olduğunu araştırmanız gerekiyor. Uyguladıkları faiz oranları ve kredi kartı kullanım avantajları bankalar arasında farklılık gösterebilir. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza cevap veren bankanın kredi kartını veya maaş aldığınız bankanın kredi kartını almanız sizin yararınıza olacaktır.

Her bankanın kredi kartı başvurusu için sunduğu yöntemler farklı gibi dursa da genel mantık aynıdır. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarına sahip olabilmek için bankaların belirlemiş olduğu üç farklı yöntemden birini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Peki kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Banka Şubesinden Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Teknolojinin gelişmesine paralel internet ortamında yapılan hizmetler her ne kadar daha kolay ve hızlı olsa da, birebir iletişim kurulan ortamlar hala en geçerli ve sağlıklı yol. Karar verdiğiniz bankanın size en yakın şubesine gittiğiniz zaman banka personeli ile yüz yüze görüşerek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ancak bankaya gitmeden önce internette biraz araştırma yapmak daha mantıklı. Bankaların ürün ve kampanyaları sürekli değiştiğinden rastgele bir bankaya gidip başvuruda bulunmak size avantaj sağlamayabilir.

Banka şubesinden kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz kimliğinizi de yanınızda götürmeyi unutmayın. Kredi kartı başvuru formunu banka şubesinde doldurduktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınır ve kısa sürede başvurunuzun sonucu tarafınıza iletilir. Onay çıkarsa eğer ilgili bankanın merkezi tarafından kartınız basılarak kurye aracılığı ile belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir.

Cep Telefonundan SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

“Şubeye gitmek için benim zamanım yok” diyorsanız ve kredi kartı başvurusu nasıl yapılır diye soruyorsanız başka bir alternatif olarak SMS ile başvuruda bulunabilirsiniz. Bankaların ilgili telefon numaralarına TC kimlik numaranızı yazıp göndererek kolayca başvuru yapabilirsiniz. Genellikle aynı gün içinde başvurunuz incelenir ve size bilgi verilir.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Her türlü bilgi ve hizmete rahatlıkla ulaştığımız internet, kredi kartı başvurularında en çok kullanılan yöntem. İnternet üzerinden ilgili bankanın kredi kartı başvurusunu online olarak doldurduğunuzda hem sms ile uğraşmak zorunda kalmazsınız, hem de şubeye gitme gibi bir derdiniz olmayacak. Ancak başvurunuz onaylandıktan sonra banka sizden bir takım evraklar isteyebilir. Ancak bu gözünüzü korkutmasın. İsteyecekleri şey sadece kimliğiniz olacaktır. Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız sizin için bankaların kredi kartı başvurularını aşağıda ki linklere ekledik. İlgili linki tıklayarak hızlı ve kolayca kredi kartı başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Halk Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Vakıf Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Yapı ve Kredi Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

İş Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Akbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Denizbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

ING Bank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

TEB kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Odea ank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Bu makalemizde kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını vermiş olduk. kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız ve ne yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım başlıklı makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu