Krediler

Çalışmıyorum Kredi Çekmek İstiyorum

Çalışmıyorum Kredi Çekmek İstiyorum.Ülkemizin en büyük sorunlarından biri de işsizlik. Gerek yetersiz iş alanları, gerekse nüfüsun her geçen gün artması bu sorunun büyümesinde ki en büyük etkenlerden. Peki çalışmayan biri kredi çekebilir mi. Kredilerle ilgili merak edilen soruların başında ise çalışmayan kişilerin kredi kullanıp kullanamayacağı geliyor. Eğer sizde çalışmıyorum kredi çekmek istiyorum diyorsanız ve bu konuda bir bilginiz yoksa yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bankalar eskiye oranla kredi konusunda biraz daha işi sıkı tutmaya başladılar. En büyük gelir kapılarının başında gelen bu enstrüman için bazı şartlar gerekiyor. Bankaların kredi konusunda genellikle karşı tarafa verdiği mesaj ise “Evet benden kredi alabilirsin. Ancak bu krediyi bana ödeyebileceğini ispatlaman gerekiyor”. Yani bu durumda bankaların ilk bakacağı şey bireylerin gelir durumları. Geliri kanıtlamanın en iyi yolu da çalışılan kurumdan alınan gelir belgesi.

Peki ya çalışmayanlar. Eğer sizde işsizseniz ve kredi  istiyorum diyorsanız sizin için durum biraz daha farklı olacaktır. Ancak bankalar bazı şartlar koşulunda çalışmayanlar içinde kredi imkanı sağlayabiliyor. Burada ki ince nokta, çalışmasanız da bankaya ödeme konusunda bir problem yaşatmayacağınızı kanıtlamanız. Yani sabit gelirinizin olması.

Çalışmıyorum Kredi Çekmek İstiyorum

Çalışmayan bir tüketicinin kredi alabilmesi için, açıkçası farklı bir gelirini belgelendirmesi gerekiyor. Gelir vergisi bankaların önem verdiği unsurların başında gelir. Çünkü çalışmasanız da bir gelirinizin olması, sizin bu borcunuzu geliriniz sayesinde ödeyebileceğiniz anlamını taşır. Ayrıca gelirinizin miktarı, alabileceğiniz kredi tutarında önemli bir rol oynamakta.

Çalışmayanların Gösterebileceği Gelirler

Örnek verecek olursak kira getirisi veya vadeli mevduat hesabınız olabilir. Bu tarz bir geliriniz varsa kredi çekmenizin önünde herhangi bir engel bulunmuyor (kredi notunuz iyi durumdaysa). Ayrıca ipotek ettirebileceğiniz bir taşınmazınız varsa ipotekli kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Çalışmayanlar Kefil Göstererek Kredi Kullanabilirler mi?

Eğer tüketici yukarıda saydığımız şartları taşıyorsa, bankanın talep etmesi durumunda kefil gösterebilir. Ancak kefil göstereceği kişinin sicilinin temiz, kredi notunun da makul seviyelerde olması gerekiyor. Kısacası krediyi çeken tüketici de aranan şartların tamamı, kefil olacak kişi de de aranır.

Sanırım çalışmıyorum kredi çekmek istiyorum diyen tüketicilerin sorularına böylelikle cevap vermiş olduk. Herhangi bir sorunuz varsa aşağıda ki yorum kısmına yazmaktan çekinmeyin.

Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu