Krediler

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2023

Her ne kadar “öğrenci” bir meslek grubu gibi gözükse de gelirli bir çalışma hayatı olmadığından, birçok öğrencinin aklında ki soru hemen hemen aynı; öğrencilere kredi veren banka var mı? Bizlerde bu konuda bir araştırma yaparak öğrencilere kredi veren bankalar hakkında bilgilere yer vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak hangi bankalar öğrencilere kredi veriyor bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halen öğrenim gören veya öğrenci olacaklar için, devlet bursları veya öğrenim kredisi harici özel ve devlet bankaları tarafından öğretimin tamamlanması için kredi sağlayan bankalar mevcut.

Sosyal hayatta olduğu gibi eğitim ve öğretime önem veren devletimiz, öğrencilerin rahat bir şekilde okuyabilmesi, öğrenimlerini tamamlayabilmesi ve tamamladıktan sonra iyi bir iş olanağına kavuşabilmesi için çeşitli imkânlar sunmaktadır.

Buna paralel bazı bankalar da, müşteri ve rekabet unsurları nedeniyle eğitime destek sloganıyla öğrencilere kredi veriyor. Tabi bu kredileri verebilmeleri için bazı şartların da uygun olması gerekiyor. Hangi bankalar öğrencilere kredi veriyor bir bakalım.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Köklü bir Devlet Bankası özelliği taşıyan Ziraat Bankası, öğrencilere kredi veren bankalardan. Ancak öğrenciyim kredi alabilir miyim diyorsanız bazı şartları taşımanız halinde Ziraat Bankasından alabilirsiniz. “Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden” sloganı ile öğrencilere kredi veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası; her türlü okul, üniversite veya okul giderinizin finansmanı için özel olarak eğitim kredisi veriyor. 24 aya kadar vadeye bölen eğitim kredisinin detayları ise şu şekilde;

-24 ay vadeli, taksitli veya kredili mevduat hesabı şeklinde kullandırım yapılıyor,

-Bu kredi, öğrenci velilerine, öğrencinin bu tür eğitim masraflarını üstlenen aile bireyine veya sürekli gelir sağlayan bir çalışma hayatı varsa öğrenciye de ödenebilmektedir.

-Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

-Mutlaka şahsi veya maddi teminat alınmaktadır.

Bu belgeleri hazırladıktan sonra yapmanız gereken, internetten başvuru yapılamadığı için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmek.

Öğrenci Kredisi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

-Bankadan temin edebileceğiniz başvuru formu,

-Kimlik, ehliyet veya pasaport,

-Eğitime ilişkin fatura ve belgeler

Bu şartları taşıdığınız takdirde Ziraat Bankası’na eğitim kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi

Son yıllarda bireysel müşterilerine ve çiftçilere sağladığı avantajlı kredi kampanyaları ile dikkat çeken Denizbank, öğrencilere kredi veren bankalardan. Denizbank’ın sunmuş olduğu eğitim kredisi ile eğitim hayallerinizi gerçekleştirebilir, özel okul masrafınızı, üniversite ve özel kurs ihtiyaçlarınızı karşılayarak rahat bir öğrencilik dönemi geçirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda ki belgelerle birlikte size en yakın Denizbank şubesine gitmek.

-Nüfus Cüzdanınız

-Varsa gelir belgeniz (maaş yazısı ile başvuranlar için imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)

-Öğrenci kabul belgesi

-Adresinizin yazılı olduğu son aya ait bir fatura

İş Bankası Eğitim Kredisi

Artan eğitim ihtiyaçlarına yönelik eğitim kredisi kampanyaları düzenleyen İş bankası, özel okul ve üniversite öğrenimi gören öğrenciler için finansman sağlama yolunda 2017 yılında da eğitim kredisi vermeye devam ediyor. Size en yakın İş Bankası şubesine giderek öğrenci kayıt belgesi ve okul ücretini gösterir belgeyi ibraz etmeniz halinde krediden faydalanabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası

Öğrencilere kredi veren bankalar arasında en yüksek tutarlı eğitim kredilerinden birini veren Yapı ve Kredi Bankası, 50 Bin TL’ye kadar 48 ay vadeli, ister dosya masrafsız, isterseniz düşük faizli krediyle karşımıza çıkıyor.

Başvuruda bulunmak için gereken şartlar;

-Nüfus Cüzdanı

-Gelir belgesi

*Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi

*Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi

*Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi

*Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi

-Son 3 aya ait bir fatura

-Öğrenci kayıt belgesi

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankasının sunmuş olduğu eğitim-öğretim kredisi ile ihtiyaçlarınızı cazip oranlarla karşılayabilirsiniz. Üstelik tüm eğitim kurumları için hazırlanmış olan bu kredide, 48 ay vade seçeneği de bulunuyor. İstenen belgeler ise şu şekilde;

-Nüfus cüzdanı

-Kredi verilecek kişi için;

* Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı

* Emekli iseniz Emekli Belgesi

* Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri

* Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Firma Belgeleri

* Kira Geliri Sahibi iseniz Kira Belgeleri

* Faiz Geliri Sahibi iseniz Hesap Cüzdanı

*Çiftçi iseniz Çiftçi Belgesi

Örnek maliyet tablosu;

Vakıf Bankası Eğitim Kredisi

Öğrencilere kredi veren bankalardan biri olan Vakıf Bankası, her ne kadar 40 Bin TL’ye kadar eğitim kredisi verse de, en fazla 12 ay vade yapıyor. İstenen Belgeler de genellikle diğer bankalarla aynı. Ödeme tablosu örneği ise şu şekilde.

Odeabank Eğitim Kredisi

20 Bin TL’ye kadar kredi veren Odeabank, özellikle 60 aya varan vade seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Özel okul veya üniversite fark etmeksizin her türlü eğitim harcamanız için 60 aya varan vade seçenekleri ile bütçenizi yormayan kredi çözümleri için yapmanız gereken istenen belgelerle birlikte size en yakın Odeabank şubesine gitmek. İstenen belgeler ise genellikle diğer bankaların istediği belgelerle birebir aynı. Örnek maliyet tablosu ise şöyle:

Bu yazımızda öğrencilere kredi veren bankalardan bahsetmeye çalıştık. Yukarıda saydığımız belgelerle birlikte eğitim için kredi veren bankalara eğitim kredisi başvurusunda bulunarak hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Ayrıca buradan güncel kredi kampanyalarına da göz atabilirsiniz.

Son bir hatırlatma; Öğrencilere kredi veren bankaların sunmuş olduğu eğitim-öğretim kredisi başvurusu, sadece bankaların şubeleri kanalı ile yapılabiliyor. İstenen belgelerin ibraz edilme zorunluluğu nedeni ile internet üzerinden başvuru yapılmıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu