Krediler

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Bir ev sahibi olmak herkesin en büyük hayallerinden. Ev alacak kadar paranız varsa veya satabileceğiniz arsa-arazi tarzı taşınmazlarınız mevcutsa işiniz kolay. Tek yapmanız gereken size uygun bir ev bularak almak.  Peki ya ev alacak kadar bir paranız yoksa. Bu durumda mutlaka ev almak istiyorsanız alternatifsiz tek yapmanız gereken bankaların verdiği konut kredilerine başvurmak. Ancak konut kredisi için banka kefil istiyor mu diye soracak olursanız, bizlerde bu yazımızda kefilsiz ev kredisi veren bankalar hangileri onlara bakacağız.

Bankalar konut kredisi için başvuran tüketicilere, izledikleri kredi politikaları gereği belirli şartlar dahilinde kredi verebiliyor. Ancak talep edilen kredi miktarının yüksek olması durumunda banka kefil isteyebilir veya bir taşınmazın ipotek altına alınmasını isteyebilir. Bu bir ev, arsa veya dükkan olabilir. Bankaların kefilsiz kredi verebilmesi için öncelikle kredi talebinde bulunan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Buna istinaden vade süresi, kredi çekenin yaş durumu ve evin fiyatı ile orantılı olarak banka yine kefil isteyebilir. Ancak bankalar artık krediye konu olan evi ipotek ettiğinden genellikle kefil istemiyorlar. Yine de biz kefilsiz ev kredisi veren bankalar hangileri bir bakalım.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2023

Kredi notunun yüksek olması ve gelir durumunun istikrarlı ve iyi olması durumunda bankalar ev kredisi için kefil istemeyecektir.  Kefilsiz ev kredi veren bankalar hangileri diye merak ediyorsanız bir bakalım;

-QNB Finansbank
-Vakıfbank
-İş Bankası
-Yapı ve Kredi Bankası
-ING Bank
-Şeker Bank
-Halkbank
-Ziraat Bankası

Görüldüğü üzere özel ve Devlet bankalarının bir çoğu kredi notunun yüksek olması ve gelir durumunun iyi olması durumunda kefilsiz ev kredisi veriyor.

Nasıl Kefilsiz Ev Kredisi Alınır

Kefilsiz ev kredisi çekmek isteyen tüm tüketicilerin öncelikle bilmesi gereken, bankaların ev değerinin hepsine kredi vermediği. Genellikle bankalar evin gerçek değerinin %80’ine kadar kredi verebiliyor. Bu yönde yapılacak kefilsiz konut kredisi başvurularında yüksek gelir beyan etme ve daha düşük vade, kefil olmadan ev kredisi çekmenin önünü açacaktır. Kefilsiz konut kredisi çekmek için bir diğer seçenek ise ipotektir. Zaten alacağınız evi banka ipotek ettiğinden muhtemelen sizden kefil istemeyecektir.

Bu yazımızda kefilsiz kredi veren bankalar hangileri sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Peşinatım yok ev almak istiyorum diyorsanız Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu