Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımları, herhangi bir yerde çalışmadıklarından dolayı gelir belgesi ibraz edemezler. Evin bazı sorumluluklarını kendi üstlerine almaya çalışan bazı ev hanımları, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar sorusunun cevabını arıyor. Bizlerde bu yazımızda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri konusunda merak ettiklerinizi cevaplayacağız.

Bilindiği üzere son yıllarda kredi kartından taksitli alışveriş bir hayli arttı. Beraberinde getirdiği sorunları görmezden gelmeyen hükümet yetkilileri bir düzenleme çıkartarak, borçlanmanın önüne geçme amaçlı bazı ürünlerde kredi kartı taksitlendirmesini sonlandırdı. Özellikle cep telefonu alımında normal kredi kartları ile taksitlendirme yapılmıyor. Bu durum borçlanmanın biraz da olsa önüne geçse de, tam manası ile çözüm olabilmiş değil.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartının hayatımıza ilk girdiği yıllarda, alabilmek için iyi bir gelir sahibi olmanız ve kadrolu bir işte çalışmanız gerekiyordu. Gerek kar marjının yüksek olması, gerekse bankalar arasında ki müşteri kapma rekabeti nedeni ile, tabiri caizse her gelene kredi kartı verilmeye başlanmıştı. Hatta siz talep etmeseniz dahi, birçok banka sırf müşteri edinmek amacıyla, herhangi bir başvuru yapmaksızın özellikle de ev hanımlarına kredi kartı dağıttı. Durumun ciddiyeti karşısında devlet, bu işlemlerin önüne geçmek amacıyla, ihtiyaç sahibi olmayanlara kredi kartı verilmemesi için düzenleme yaparak bir dizi önlem aldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan mevzuatla, kredi kartlarını limitlendirmek, ödeme temerrüdüne düşecek tüketicilere yüksek kredi kartı verilmemesi amaçlanmıştır. Bu düzenlemelere rağmen geliri olmayan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar mevcut. Şimdi sizlere ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu, veriliyorsa hangi bankalar ev hanımlarına kredi kartı veriyor sorularına açıklık getirelim.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriyor?

Ev hanımı olmasına rağmen, sabit bir geliri olup kredi kartı borçlarını düzgün ödeyebilecek birçok ev hanımı bulunuyor. Hatta geliri olmamasına rağmen, ödemeler konusunda biraz daha titiz davranan ev hanımları da var. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankaların hemen hepsi, bu durumda olan ev hanımlarına ikili güvene dayalı kredi kartı veriyor. Sırasıyla bakacak olursak, bu bankalara şubeye giderek başvuruda bulunabileceğiniz gibi, bankanın internet sayfasından da kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar;

Akbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

TEB kredi kartı başvurusu için tıklayınız

İş Bankası kredi kartı başvurusu için tıklayınız

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Denizbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

Vakıfbank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

ING Bank kredi kartı başvurusu için tıklayınız

HSBC kredi kartı başvurusu internet üzerinden yapılmıyor. Bu nedenle şubeden yapmanız gerekiyor. Size en yakın HCBS şubesini öğrenmek için tıklayınız

Başvuruda bulunurken şubeye gidecekseniz kimliğinizle beraber, internet üzerinden başvuruda bulunursanız TC Kimlik Numaranızla yapmanız gerekiyor.

Ev Hanımıyım Kredi Kartı Alamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Hemen hemen tüm bankalar, ödemelerde erkeklere göre daha tiziz davrandıkları için ev hanımlarına kredi kartı veriyor. Eğer daha önce bankalarda herhangi bir işlem yapmadıysanız kredi notunuz sıfır olacağından, kredi kartı almakta zorlanabilirsiniz.

Bu durumda yapmanız gereken hangi bankadan kredi kartı alacaksanız, o bankadan bir vadesiz hesap açarak para girdi-çıktısı yapmak. Büyük ihtimalle 1-2 ay içerisinde kredi notunuz Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulacağından, artık kredi kartınızı rahatlıkla alabilirsiniz.

Kart Limitim Ne Kadar Olur

Ev hanımlarına kart veren bankalar genellikle ev hanımlarının sabit bir geliri olmadığından bu limiti 1000-5000 TL olarak belirliyor. Ancak ödemelerinizi düzgün ve geciktirmeden yaptığınız takdirde banka tarafından bu limit arttırılacaktır.

Bu yazımızda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ve hangi bankalar ev hanımlarına kredi kartı veriyor sorularının cevabını vermeye çalıştık. Eğer ev hanımıysanız ve kredi alıp alamayacağınızı merak ediyorsanız Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okuyarak, içerisinde ki bağlantı linkleri aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu