Krediler

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2023

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Bir ev sahibi olmak şüphesiz herkesin en büyük hayallerinden. Bir miktar birikimi olanlar için konut kredisi çekerek ev almak gayet kolay. Peki hiç peşinatı olmayanlar. Eğer peşinatım yok ev almak istiyorum diyorsanız yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2023 hakkında da bilgiler vereceğiz.

2011 yılı öncesi konut kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için bankalar evin değerinin tamamına kredi veriyorlardı. Ancak son yapılan düzenlemeye istinaden şuan bankalar konut değerinin yüzde 75’ine kadar kredi verebiliyor. Böyle bir durumda ev sahibi olmak için kredi çekecek tüketicilerin, evin değerinin yüzde 25’ini hazır etmek zorunda (Ziraat Bankası konut değerinin %80’ine kadar konut kredisi veriyor). Peki ya hiç birikiminiz yoksa. Böyle durumda peşinatsız ev kredisi veren bankaların önemi daha da artıyor. Konut değerinin % 75’ine kadar konut kredisi veren bankalar olduğu gibi, bazı şartları yerine getiren tüketicilere evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar da bulunuyor.

Bu yazımızı okuduktan sonra sizde doğru adımları atarak peşinatsız ev kredisi kullanabilir, hayal ettiğiniz eve hiç peşinatınız olmadan sahip olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Günümüzde bazı bankalar, hiç peşinatı olmayan müşterilerinin konut alımları için konutun tamamına konut kredisi imkânı sunuyor. Tabi bu bankalardan peşinatsız konut kredisi kullanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. İstenen şartların sağlanması durumunda evin tamamına kredi veren bankalar 2023;

-Akbank paşinatsız konut kredisi başvurusu için tıklayınız

-QNB Finansbank paşinatsız konut kredisi başvurusu için tıklayınız

-Garanti Bankası paşinatsız konut kredisi başvurusu için tıklayınız

-TEB paşinatsız konut kredisi başvurusu için tıklayınız

Şuan için evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar bunlar. Yenileri eklendiğinde buradan güncelleme olacaktır. Şimdi de bu bankaların şartlarına bir göz atalım.

Peşinatsız Ev Kredisi Şartları

Genellikle evin tamamına kredi veren bankaların ortak şartlarından biri de ipotek değeri olan bir taşınmazın konut kredisi alırken ipotek olarak gösterilmesi. Burada önemli bir nokta var. İpotek olarak göstereceğiniz evin sizin adınıza kayıtlı olması gerekmiyor. Yani kardeşinizin, anne-babanızın, akrabanızın, hatta arkadaşınızın bile olabilir. Sistem ise gayet basit;

Sistem, yasa gereği alınacak olan evin bedelinin % 75 oranına konut kredisi sunmakta, geri kalan % 25’lik kısım ise ipotek ettirdiğiniz evin üzerinden tüketici kredisi sunarak karşılama olanağı sunuyor. Şimdi bir örnekle açıklayalım;

2 Milyon TL değerinde bir ev için yüzde yüzüne kredi veren bankalardan kredi kullandığınız taktirde, 1.5 Milyon TL konut kredisi, 500 Bin TL’de tüketici kredisi kullanmış olacaksınız.

Evin yüzde yüzüne kredi veren bankalara ipotek olarak gösterebileceğiniz bir ev yoksa, bu durumda geriye kalan tek ihtimal evin değerinin eksper tarafından yüksek gösterilmesi. Ancak eksperler daha önceleri bankalara bağlı olduğundan bu konuda çok hassas davranmasa da, şuan için bankalardan ayrı özel şirket olduğundan bu talebi olumsuz karşılayacaklardır.

Bu yazımızda evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar ve peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2023 hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Eğer sizlerde peşinatım yok nasıl ev alırım diyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra yukarıda ki banka linklerine tıklayarak, peşinatsız ev kredisi için başvurabilir, hayal ettiğiniz eve hiç peşinat ödemeden sahip olabilirsiniz.

Devlet Destekli konut hesabı hakkında merak ettikleriniz için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu