Para Köşesi

Senetle Araba Veren Yerler

Senetle Araba Veren Yerler

Yıllar geçtikçe biz insanoğlunun temel sayılabilecek ihtiyaçları değişiyor. Bunlardan biri de artık her kapıda olması gereken ve temel ihtiyaçlardan sayılan bir araç. Ancak çok fazla sorun çıkarmayan ve masrafsız bir araç almak için 30-35 Bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Hal böyle olunca kişilerin ilk uğrak yeri olan bankalar devreye girse de, kimi tüketici inancı gereği faizle kredi almak istemediğinden kredi çekme olayına pek sıcak bakmıyor. Böyle durumda ise kişiler en çok senetle araba veren yerler var mı diye aramaya başlıyor. Bu yazımızda senetle araba veren yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir araca sahip olmak herkesin en büyük hayallerinden. Eğer bir miktar birikmiş paranız varsa bu konu sizi çok zorlamayacaktır. Günümüzde geçimin zor olduğunu da düşünürsek para biriktirmek için kendinizi bir hayli zorlamanız gerekiyor. Para biriktirme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, daha önce yazmış olduğumuz ve bu konuda tam bir rehber olan bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İkinci yöntem ise araç kredisi veya ihtiyaç kredisi kullanarak araç almak. Ancak yukarıda saydığımız durumdan öte eğer kredi notunuz kredi çekebileceğiniz makul seviyelerde değilse araç alma hayallerinizi ertelemek zorundasınız. Ama burası Türkiye. Her zaman her şeyin bir kolay yolu mutlaka bulunur. Şimdi sizlere bir sistemden bahsedeceğiz; Wowwo ile Senetle nasıl araba alınır.

 Wowwo Nedir?

Kredi çekmeden Senetle araba almak istiyorum diyenler için bir çözüm sunan Wowwo Türkiye’nin köklü firmalarından olan Yeşil Holding kuruluşudur. “Banka kredisiz kefilsiz senetle araba” sloganı ile yola çıkan wowwo sayesinde bir çok tüketici, banka kredisine ihtiyaç duymadan senetle araba alma konusunda bir engeli daha aşıyor.

Siteye üye olan galerilerin araçlarının sergilendiği wowwo’da, her marka ve model araç bulabilirsiniz. Kurumun web sitesinde araçlarla ilgili gerekli detayları ulaşabilir, senetle ödeme planı ve peşinat oranları ile ilgili aklınıza takılan her sorunun cevabına erişim sağlayabilirsiniz.

Sanırım wowwo nedir sorusunun cevabını vermiş olduk. Şimdi aklınıza şöyle bir soru da gelebilir; wowwo güvenilir mi? Dilerseniz biraz da bu konuya ağırlık verelim. Sonrasında sistem nasıl işliyorsenetle araba nasıl alınır sorularının yanıtını vereceğiz.

Wowwo Güvenilir mi?

Wowwo taksitli araba satış sistemi; Yeşil Holding’e bağlı İstanbul merkezli bir firma. İkinci el araç alımları için krediye ihtiyaç duymadan senetle taksitlendirme yaparak araç satışı gerçekleştiriyor. Bir anlamda buna e-ticaret girişimi de diyebiliriz. Üstelik araçlarda ciddi bir ekspertiz işlemi uygulanıyor ve 4 binden fazla araç bulunuyor.

Wowwo’nun kurumsal olması, satılan vadeli araçların piyasa rayiç bedeline yakın olması, senetlerin banka şubesinde tutularak banka üzerinden ödemelerin gerçekleştirilmesi, taksitli satış sözleşmesinin tüketici kanununa uygun olması, satılan araç için kesilen faturanın vadeli satış faturasına yakın olması, toplu ödeme yapıldığında indirim uygulanması gibi nedenlerden dolayı Wowwo’nun güveni konusundaki spekülatif düşünceler, yerini güven ortamına bırakmakta.

Wowwo Sistemi Nasıl İşliyor?

Sistemin işleyişi oldukça basit. Wowwo’nun resmi internet sitesi www.wowwo.com adresine girerek buradan ilgilendiğiniz veya almak istediğiniz araçlardan bir tanesini beğenerek, bir miktar peşinat verdikten sonra kalan tutarı 24-30 ve 36 aya kadar vadelerle senet yaparak aracı alabiliyorsunuz.

Konuyu biraz daha açacak olursak;

Almak istediğiniz aracı bulduktan sonra fiyatını, senetle ödeme koşullarını ve vermeniz gereken peşinatı görebilirsiniz. Sonrasında TC kimlik numaranız ile senetle satış için hızlı bir şekilde onay alıp, wowwo yetkilileri ile irtibata geçerek satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sistem sayesinde çok hızlı bir şekilde ödemeniz gereken peşinat ve senet miktarını görerek galeri galeri gezmekten kurtulup, hem kolayca hem de yorulmadan araç sahibi olabiliyorsunuz.

Wowwo, Kredi Kayıt Bürosu ve karar destek sistemine göre müşterinin ilgilendiği araca özel vade ve peşinat belirleyerek işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayıp, mutlu müşteri misyonunu sürdürme gayreti ile yoluna devam ediyor.

Şimdi daha iyi anlamanız açısından örnekle devam edelim.

Wowwo’nun sitesine girerek araçları incelediniz ve bir araç beğendiniz. Daha sonra TC kimlik numaranız ile sorgulama yapıyorsunuz ve ön onay aldıktan sonra araç satış destek uzmanı sizi arayarak araç hakkında gerekli ve detaylı bilgileri size iletiyor. Ayrıca bu araca yakın farklı alternatifler hakkında da bilgilendirme yapılıyor. Sonrasında aracı görmeniz için aracın bulunduğu galeriye yönlendirilirsiniz.

Burada aracı görerek nihai kararınızı verdikten sonra bir ön sözleşme imzalayarak aracın %25-%40 arası değişen peşinatını ilgili banka hesabına yatırarak işlemleri başlatabilirsiniz.

Peşinat yatırıldıktan sonra aracın senetleri imzalatılarak devir işlemi gerçekleştirilir. Senetler anlaşmalı bankalar aracılığı ile müşterinin adresine en yakın banka şubesine teslim ediliyor. Sonraki süreçte ödemelerinizi banka şubesine yaparak senetlerinizi oradan alabiliyorsunuz. Sistem işte bu kadar basit.

Diyelim ki 50 Bin TL değerinde bir araç beğendiniz ve bu aracı satın almak istiyorsunuz. Öncelikle en az %35 peşinat bedeli olan 17.500 TL nakitiniz olmak zorunda. Ancak bu sizi korkutmasın, e nihayetinde 17.500 TL’niz varsa 50 Bin TL değerinde bir araç alabiliyorsunuz. Sistemin en güzel taraflarından biri bu.

Kalan tutarı 24 ay gibi bir vadede ödemek istediğinizde aylık taksit tutarınız 1828 TL oluyor ve 24 ay sonunda araca toplam ödediğiniz rakam peşinatta dahil 61.375 TL olacak. Ayrıca vadeyi 36 aya kadar uzatarak aylık ödemelerinizi düşürebilirsiniz. Aynı zamanda ara ödemeli seçeneklerde mevcut.

Eğer sizde senetle araba almak istiyorum diyorsanız Wowwo’nun seçenekleri hiçte yabana atılacak cinsten değil.

Wowwo’dan Sıfır km Araç Almak Mümkün mü?

Şuan için wowwo’nun sıfır km araç satışı bulunmuyor. Ancak yoğun talep nedeni ile ilerleyen dönemlerde bununla ilgili bir çalışma yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Kredi Kullanmak Yerine Wowwo’dan Almak Neden Mantıklı?

Evet bu soruyu bir çok kişinin soracağını düşündüğümüzden cevabını verelim. Banka kredisi kullanarak araç aldığınızda, kredi çektiğiniz için kredi notunuz borç durumunuzdan dolayı bir miktar düşecektir. İleride tekrar bir kredi kullanmak istediğinizde kredi notunuz düşük olduğundan ret yeme gibi bir riskiniz olacaktır. Yani ikinci kredi için şartlarınız biraz zorlaşacak.

Ayrıca banka kredilerinde ki ödeme tablosuna baktığınızda faiz önceden alınmakta. Böyle bir durumda 1 yıl sonra aracı satıp kredi borcunu kapatıp başka bir araç almak istediğinizde, yapacağınız geri ödemede uygulanacak indirim sizi pekte tatmin etmeyecektir. Aynı şeyi Wowwo’da yapmak istediğinizde önceki ödediğiniz tutarlar, yeni alacağınız aracın rayiç bedelinden düşülerek hem sistemin dışına çıkmazsınız, hem de ödediğiniz tutar faize gitmemiş olur.

Bu makalemizde wowwo nedir, wowwo güvenilir mi ve senetle araba veren yerler hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Anakredi.com olarak amacımız her zaman ziyaretçilere sadece bilgi paylaşımında bulunmak. Bu nedenle senetle araba almadan önce, forumlar ve sosyal medyada şikayet ve memnuniyetle ilgili bilgi sahibi olmak için detaylı bir araştırma yapıp, son kararı vermeniz daha doğru olacaktır.

Faizsiz kredi konusunda bilgi sahibi olmak için Faizsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu