Ekonomi GündemiKrediler

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Paraya ihtiyaç her daim karşımıza çıkabiliyor. Böyle bir durumda çalışan kişiler için bankalardan kredi alabilmek bir hayli kolay. Ancak birçok kişinin merak ettiği konuların başında ev hanımlarına kredi veren banka var mı sorusu geliyor. Bizlerde bu yazımızda ev hanımlarına kredi veren bankalarla ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Kredi çekmek isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunuyor. Bu bankalara yapılan başvuru neticesinde gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi veriliyor. Genellikle ev hanımlarının kredi almak istemesinin sebepleri yeni bir iş kurmak, evde ek iş yapmak, ticaretle uğraşmak veya evle ilgili tadilat ve giderler için diye sıralayabiliriz. Şimdi hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor ona bir bakalım.

 Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, Garanti Bankası, Aktifbank, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Denizbank, Citibank, İng Bank, Qnb Finansbank, Türk Ekonomi Bankası ve Adabank ev hanımlarına kredi veren bankalardan. Ancak her bankanın kredi politikaları farklı olduğundan isteyecekleri teminat ve belgeler farklılık gösterebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları

Birçok ev hanımı yeni bir iş kurmak veya ek iş için finansmana ihtiyaç duyabiliyor. Bazı bayanların gelirleri olmasına karşın bunu belgeleyemediklerinden kredi almaları zorlaşabiliyor. Bu nedenle gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuruda bulunarak kredi almaları mümkün. Bankaların gözünde gelir belgesi olmayan her kadın ev hanımı sayılır. Bu nedenle yukarıda saydığımız ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuruda bulunmak atılacak en doğru adımlardan.

5000 TL üzerinde ki bir tutarda kredi çekmek istediğinizde kefil olmadan kredi çekmek biraz zor. Bu tutar üzerinde bir kredi kullanmak istediğinizde eğer kefil yoksa eşinizin maaş bordrosunu ibraz ederek kredi alabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunmak için şubeye giderek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşebileceğiniz gibi aynı zamanda telefon şubesinden veya online olarak internet üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Şimdi ev hanımlarına kredi veren bankaların bazı kampanyalarına kısaca bir göz atalım.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Evin tüm yükünü çeken ev hanımları için Denizbank bayanlara özel kredi paketi kampanyası ile çeşitli imkânlar sağlıyor. Bu kapsamda Denizbank ev hanımları için “ev hanımlarına özel altın günleri” ve “ev hanımlarına mevduat biriktiren hesap” imkanı sağlıyor. Ayrıca kredi konusunda da esnek davranan Denizbank’a internet üzerinden online başvuruda yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti bankası ev hanımları için ihtiyaç kredisi veren bankalardan. Başvuruda bulunmak için herhangi bir Garanti Bankası şubesine gidebileceğiniz gibi internet üzerinden online olarak başvuruda da bulunabilirsiniz. Ev almak, evin tüm ihtiyaçlarına yönelik, otomobil almak ve küçük miktarlı ihtiyaçlar için Garanti Bankası birçok seçenekle karşımıza çıkıyor.

İNG Bank Bayanlara Özel Kredi

Son zamanlarda uygun kredi kampanyaları ile adından sıkça söz ettiren İNG Bank, bayanlara kredi verme konusunda iddialı bankalar arasında. Uygun faiz oranları ve vadelerle kredi kullanmak istiyorsanız Bayanlara Özel İNG Bank Kredisi için kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Kadın Girişimci Desteği

Kadın girişimcileri desteklemek adına kredi veren bankalardan biri de Türkiye Ekonomi Bankası. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile işbirliği yapan TEB, devlet desteği ile girişimci kadınlara kredi desteği sağlıyor. TEB ev hanımlarına kredi başvurusu ile kolay ve hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank’tan Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Yenilikçi ve alternatif kredi koşulları ile çoğu zaman ilklerin bankası olan Akbank, ev hanımlarına kredi veren bankaların arasında ön sıralarda. Akbank mobil uygulama sayesinde çalışmayan ev hanımlarına maaş bordrosuz ve gelir belgesiz kredi imkânı sağlanmaktadır. Online veya mobil uygulama üzerinden yapacağınız başvuru sayesinde kefil, gelir belgesi, eşinizin onayı gibi prosedürlerle uğraşmadan anında 20 Bin TL’lik bir krediye sahip olabilirsiniz.

Bu kredi için gereken şartlar;

-Akbank’ta bir hesabınızın olması

-Mobil bankacılığınızın aktif olması

-Herhangi bir kanuni takibinizin olmaması

Ev Hanımlarına Özel 20 Bin Lira Gelir Belgesiz kredi Hesaplaması;

-Kedi Tutarı: 20 Bin TL

-Vade: 48 ay

-Faiz Oranı: %1,39

-Yıllık Faiz Oranı: %22,3025

-KKDF Oranı: %15

-BSMV Oranı: %5

-Aylık Taksit Tutarı: 608,75 TL

Toplam maliyet ve vergi miktarları tablodaki gibi olacaktır.

Böyle bir kredi kullandığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ödemeleri zamanında yapmanız. Ödenmeyen her taksit için tekrar faiz bineceğini, kredi notunuzun olumsuz etkileneceğini ve 90 gün boyunca taksitlerden birinin ödenmemesi halinde ise kanuni takibin başlayacağını da unutmayın.

Diyelim ki bu krediden yararlanmak istediniz fakat kredi notunuz düşük olduğundan başvurunuz reddedildi. O zaman size başka bir alternatif sunalım. Eğer krediye ihtiyacınız varsa Aktifbank’ın bayanlara özel kredi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Bayanlara Özel Kredi İmkânı

İster kredi siciliniz bozuk olsun, isterseniz daha önce bankalarla çalışma yapmamış olun, Aktifbank PTT aracılığı ile bayanların ihtiyaçlarına yönelik kredi vermektedir. Üstelik başvurular online olarak kolayca yapılabilmekte.

Bu makalemizde bayanlara özel krediler ve ev hanımlarına kredi veren bankalardan bahsettik. Geliriniz yoksa ve kredi çekmek istiyorsanız Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu