Pratik Bilgiler

QNB Finansbank Kart İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

QNB Finansbank Kart İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Son yıllarda ülkemizde kredi kartı kullanımına paralel internet üzerinden alışveriş bir hayli arttı. Nedeni ise zahmetsizce ve hızlı bir şekilde alışveriş yapmaya imkan tanıması. Tabi ki internetten alışveriş yapmak için öncelikle kredi kartına ihtiyacınız var ve bu kartın internet alışverişine açık olması gerekli. Eğer Finansbank müşterisiyseniz ve elinizde QNB Finansbank kart internet alışverişine açma yöntemi nedir diye soruyor olmalısınız. Şuan açık olup olmaması durumu değiştirmiyor. Çünkü yapılan düzenleme ile onay verilmeyen tüm kredi kartları alışverişe kapatılacak. Peki kredi kartınızı internet alışverişine nasıl açacaksınız?

QNB Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ülkemizin öncü bankalarından Finansbank’a ait bir kredi kartı kullanıyorsanız QNB Fİnansbank kredi kartını internet alışverişine açma yöntemini de bilmeniz gerekiyor. Yöntemler oldukça basit. Sadece 1-2 dakikanızı ayırarak QNB Finansbank kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

1.SMS Onayı İle;

QNB Finansbank kredi kartını internet alışverişine açma yöntemlerinden en basiti SMS onayı ile açmak. Bunun için yapmanız gereken INTERNET yazıp boşluk bırakın, kredi kartınızın son dört rakamını 2273’e gönderin. Sonrasında size bir bildirim SMS’i gelecektir.

2.Müşteri Hizmetleri Numarası İle;

Eğer SMS aracılığı ile QNB  kredi kartını internet alışverişine açmak istemiyorsanız bir diğer yöntem Finansbank Müşteri hizmetleri numarasını aramak. 0850 222 0 900 numaralı telefonu aradığınızda sizden Kart numaranız veya TC kimlik numaranızdan herhangi birini tuşlamanızı isteyecektir. Sonrasında sesli yanıt sistemine bağlanacaksınız. Burada Kredi kartımı internet alışverişine açmak istiyorum demeniz gerekiyor.

Daha sonra kart şifrenizi tuşlamanız istenecektir. Bu bilgileri doğru girdikten sonra QNB Finansbank Müşteri Temsilcisine bağlanacaksınız. Müşteri temsilcisine onay için aradığınızı söylediğinizde gerekli işlem yapılarak kredi kartınız internet alışverişine açılacaktır.

3.İnternet Bankacılığı İle;

Yukarıda yöntemler yerine internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Öncelikle Finansbank internet bankacılığına giriş yapın. Açılan menüde Kartlarım bölümünü göreceksiniz. Hangi kartınızı internet alışverişine açacaksınız onaylayarak devam edin.

4.Finansbank Mobil Bankacılık ile;

Finansbank mobile girdiğinizde kartlarım bölümünü göreceksiniz. Kredi kartınızın üzerinde tıkladığınızda ilgili bölüme yönlendirileceksiniz. Buradan onay verebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız seçeneklerden herhangi birini kullanarak sizlerde kolayca QNB Finansbank kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.  Bu işlemi yapmanız gerektiğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu