Pratik Bilgiler

PTT Matik Nedir?

Ptt matik nedir dediğimizde kısaca; haftanın her günü ve her saati 7 gün 24 saat Ptt gişelerinde işlem yapılabilmesine aracı olan bir Atm cihazı olarak cevap vermekteyiz. Ptt matik cihazını kart ile ya da kartsız kullanabilirsiniz. Her türlü işlemin en kısa sürede yapılmasını sağlayan bu cihaz ile birlikte gişelerde saatlerce vakit kaybetmeye gerek kalmadan kolay bir şekilde tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ptt kullanıcıların çoğu Ptt matik cihazını kullanmaya başlamış durumda.

Ptt matik cihazını sadece Ptt müşterisi olan kişiler değil aynı zamanda Ptt müşterisi olmayan kişiler de banka ya da kredi kartları ile ortak Atm özelliği bulunan Ptt matiklerden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak diğer bankaların kartları ile yapılacak olan işlemlerden belli ücretler talep edilmektedir. Diğer tüm Atm’ler gibi Ptt matik Atm’lerinde de bu işlemler için belli bir ücret talep edilmektedir. Ptt matik Atm’lerinin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu şekilde müşteriler neredeyse tüm bankacılık işlemlerini bankalarda vakit kaybetmeden kolay bir şekilde yapabilirler.

Ptt Matik İle Yapılan İşlemler Nelerdir?

Ptt matik atm cihazı ile neredeyse tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bu işlemler ise şunlardır; para yatırma, para çekme, bakiye sorgulaması yapma, harç paraları ve bağış ödemeleri yapma, her türlü fatura ödeme işlemleri, kredi kart ödemesi işlemleri ve Ptt kart için şifre alma ve şifre değiştirme işlemleri yapılabilmektedir.

Ptt matik şifresini bilmeyenler için ise şifrelerini öğrenebilmeleri için bazı yöntemler mevcut. Şifresini öğrenmek isteyen kişiler 444 1 788 numaralı Ptt çağrı merkezlerini arayarak kart şifrelerini öğrenebilirler. Bir başka yöntem olarak başvuru esnasında verilen cep telefonu numarası ile 3290 numarasına mesaj göndererek de şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Ptt Matik Şubelerini Nasıl Öğrenebiliriz?

Ptt matik şubelerini öğrenebilmek için Ptt resmi internet sitesini takip edebilirsiniz. Ptt internet sayfasında tüm Ptt matik şubelerinin listesi yer almaktadır. Ayrıca yine 444 1 788 numaralı Ptt çağrı merkezini arayarak buradan Ptt matik şubeleri ile ilgili bilgi alabilmeniz mümkündür. Size en yakın olan Ptt matik şubelerinden birisine giderek tüm işlemlerinizi Ptt matik cihazı ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tüm banka ve atm cihazları ile alakalı faydalı bilgiler için lütfen buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu