BankalarPara Köşesi

Hesap Kartı Olmadan Nasıl Para Çekilir?

Hesap Kartı Olmadan Nasıl Para Çekilir?

Bankamatikten kartınız olmadan da para çekmeniz mümkündür. Tabi bunun yöntemlerini bilmeniz gerekmekte. Bizlerde bu yazımızda  hesap kartı olmadan nasıl para çekilir konusunu ele alacağız.

Üzerinizde para yok ve acil olarak paraya ihtiyacınız var. İlk aklınıza gelen hesabınızda para bulunan bankaya ait bir bankamatik bularak para çekmek. Bankamatiği buldunuz ancak bu kez de bankamatik kartınızı yanınıza almayı unutmuş olabilirsiniz veya kart şifrenizi 3 kez yanlış girdiniz ve bankamatik güvenlik nedeni ile kartınıza el koydu. Mesai saatleri içinde ise bu kez banka şubesine gitmek zorundasınız.

Bankaya gittiniz fakat bu seferde çok sıra var ve sizin o kadar zamanınız yok. Tabi bu saydıklarımız mesai saatleri içerisindeyse. Hafta sonu veya mesai saatleri dışındaysa bu zorunluluk sizi biraz daha düşünmeye itecektir.

Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız panik yapmanıza gerek yok. Çünkü birçok banka müşterileri için banka kartı olmadan da bankamatiklerden para çekmesine olanak sağlıyor. Bankamatiklerden para çekerken kartınız yoksa ilk önce yapmanız gereken bankanıza ait internet şubesine girmek. Elbette bunun için daha önceden almış olduğunuz internet şifresi gerekiyor. internet şifresi almak zor bir işlem değildir.

Bankanızın iletişim numarasını arayarak ilgili menüden kolaylıkla şifre alabilirsiniz. Bunların dışında telefonunuzun android veya ios işletim sistemli bir akıllı telefon olması gerekiyor. Günümüzde hemen hemen herkeste akıllı telefon olduğuna göre de bu konuda sıkıntı yaşanmayacaktır diye tahmin ediyoruz.

Akıllı Telefonunuzdan Yararlanın

Bankamatikten kartsız para çekmek zorunda kaldığınızda en güvenli yöntem akıllı telefonunuzda yüklü bulunan bankanızın mobil uygulaması üzerinden QR kod kullanarak para çekmektir. Bunun için ATM’nin önünde iken bankanızın mobil uygulamasına girerek QR kod ile para çekme seçeneğine tıklayın.

Sonrasında bankamatikte Giriş/ Para Çekme/ Kartsız Para Çekme/ QR kod ile para çekme seçeneğine adım adım gelin. Bunu yaptığınızda bankamatiğin ekranında bir QR kod çıkacaktır. Telefonunuzun kamerasına bu kodu okuttuğunuz zaman para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Her ne kadar karışık görünse de aslında yapılan işlem çok basittir. Bu yöntem sadece zorunlu durumlarda değil de, fazla kart taşımamak için de kullanılabilir.

Bu makalemizde Bankamatik kartı olmadan nasıl para çekilir konusunu ele aldık. Maaşınızın kaç katı kredi çekebileceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Bankalar ile ilgili faydalı bilgiler için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. teşekkürler geçen hafta kartımı unutmuştum çok lazım olmuştu keşke daha önce okusaydım bunu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu