Kredi Notu

Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenmek 2023

Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenmek 2023

Kredi notu artık hayatımızın önemli bir parçası. Kredi çekerken, kredi kartı başvurusunda bulunurken, hatta ev kiralarken kredi notu artık çok önemli bir faktör. Peki kredi notunu ücretsiz öğrenmek mümkün mü? Yazımızın devamını okuyarak bu konuda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi notunun ne olduğunu ve nasıl hesaplandığını daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Tekrar okumak isteyenler için kredi notu nedir, nasıl hesaplanır ile ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Finansal anlamda hayatımızın her alanında karşımıza çıkan kredi notu kredi, kredi kartı ve avans hesap başvurularında, banka tarafından daha hızlı değerlendirilmesi için kullanılan bir kriterdir. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından kişinin borç ödeme ve finansal durumunun analizi yapılarak findeks veri tabanında tutulan puan türüdür. Bankalarda bu notu kişinin başvurusunu değerlendirmek için kullanır. Eğer puanınız iyi diye tabir edilen 1500 puan ve üzeri ise başvurunuz anında olumlu olarak yanıtlanır. O yüzden kredi notunuzun kaç olduğunu bilmeniz en azından size zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Kredi notunuzu öğrenmenin birçok yolu var. Findeks’in internet adresinden üyelik alarak öğrenebileceğiniz gibi, internet şubesi kullandığınız bankanızdan da bu puanı öğrenmeniz mümkün. Her ikisinde de belirli bir ücret ödemek zorundasınız.

Kredi notumu ücretsiz öğrenebilir miyim diye soracak olursanız, gerçekçi olmak gerekirse böyle bir şey mümkün değil. İnternette de birçok kişi ücretsiz kredi notu öğrenme yollarını arasa da böyle bir şeyin olmayacağını açıkça söyleyelim.

Findeks’in sitesine üye olarak kredi notunuzu öğrenmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Ücreti ise 7,5TL+KDV şeklindedir. Bu sayede aylık olarak alacağınız her rapor karşısında kredi notunuzun hangi faktörlerden etkilendiğinin değerlendirmesini yaparak, gelecekte oluşabilecek olumsuzluklarında önüne geçmiş olursunuz.

Ancak size bir tüyo verelim. Etkili iletişiminiz sayesinde kredi notunuzu ücretsiz öğrenmeniz mümkün. Nasıl yapılır diye merak ediyorsanız kısaca anlatalım. Çalıştığınız bankanın şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisine kredi çekmek için puanınızın yeterli seviyede olup olmadığını bilmediğinizi söyleyin. Kimlik bilgilerinizle girdiği ekranda sizin kredi notunuzu görecektir. Tabi söyleyip söylememek çalışanın elinde ki bir şey. Bu sayede sizde ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız.

Bu yazımızda ücretsiz kredi notu öğrenme ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Kredi notu hakkında tüm merak ettikleriniz için yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Kredi notu ile ilgili faydalı bilgiler için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. internetten ücretsiz öğrenmek için bir çok program var fakat çoğu sahte olduğu için en iyisi bankanızdan bizzat öğrenmek olacaktır. benimki 1700 çıktı :))

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu