Banka Sorunları

Banka 57 Hatası Nedir? Hata kodu 57 Nasıl Çözümlenir?

Banka 57 Hatası Nedir? Hata kodu 57 Nasıl Çözümlenir? Maddi anlamda her ihtiyacımıza cevap vermek amacıyla kullanılan kredi kartları ancak doğru kullanılması halinde sizlere fayda sağlayan işlemeler gerçekleştirmektedir. Aksi durumların ortaya çıkması halinde ise  kötü sürprizlerin ortaya çıkması ise kaçınılmaz olacaktır. Bu da kuşkusuz tüketici için can sıkıntısından başka bir sonuç doğurmayacaktır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan tüketici ise işlemini gerçekleştirememe gibi bir hayal kırıklığı ile de hevesi kursağında kalmış olacaktır.

Hata Kodu 57 Nedir?

Geçmişte kalmış olan veya ödenmeyen borçlarınız yüzünden kartınızın bloke olması neticesinde hata 57 kodu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Diğer bir şekilde anlatılmak istenirse pos cihazından yapmak istediğiniz alışverişiniz sırasında hata 57 kodu almanız halinde kartınız banka tarafından işleme kapatıldığı manası taşımaktadır. Yani bu durumun oluşmasındaki sebep müşterilerin ödemelerine sadık olmamasından kaynaklanmaktadır.

Kredi kartlarının kullanan kart sahiplerinin sık bir şekilde karşı karşıya kaldıkları banka hata kodlarından bir tanesi banka 57 hatası olarak bilinmektedir. Kart sahipleri bakımından  ise bu hata kodu beklenmeyen bir durum değildir. Çünkü genel olarak kartın bloke olması halinde bu hata kodu ekranda belirmektedir.

Banka 57 hatasının taşıdığı manaya bakmak gerekirse  kart sahibi bu işlemi gerçekleştiremeyeceğini ifade etmek amacıyladır. Bir diğer şekilde ifade etmek gerekir ise yapıl karttan çekilmek istenen miktar karşılanmaz veya ödeme banka tarafından onaylanmaz ve sonuç olarak reddedilir. Banka 57 hata koduna geçmiş borçların ödenmemiş olması durumunda karşılaşılmasından ötürü kartın bloke edilmesi karşı karşıya gelinen bir durumdur. Kartın mail order sistemine kapalı olması sebebinden ötürü de bu hata kodu oluşmaktadır. Bu nedenden ötürü de sadece ödenmemiş borçtan kaynaklanacağını düşünmek yanlıştır.

Hata kodu 57 Nasıl Çözümlenir?

Kasadan kredi kartınızı kullanarak bir işlem gerçekleştirmeniz halinde pos cihazı ile yapacağınız ödemede bir hata vermesi son derece mahcubiyete sebep olan bir durumdur. Hata kodu 57 olarak pos ekranında belirmesi halinde size yapılan kısıtlanmış kart açıklaması yüzünden adeta yaraya tuz basmakla eş değer olacaktır. Bu durumun içinden bir an önce çıkmak adına yapmanız gereken banka ile görüşüp borç detaylarınızı öğrenmenizde fayda olacaktır. Eğer kısa bir süre önce ödemelerinizi yapmış olmanız halinde zaten kartın işleme açılması gerekmektedir Fakat henüz ödeme gerçekleştirilmemiş ise borçların ödenmesi sonucunda ödendi kâğıdı ile birlikte bankalara gidilmesi gerekmektedir.

Kredi kartı sahibi kişilerin asgari ödemeleri gerçekleştirmeleri böyle bir durum ile karşılaşmamak adına bir nevi önlem niteliğindedir. Aksi durumlarda kart sınırlandırması gibi bir işlem ortaya çıkar ve giderek büyüyen borçlar gibi sorunlar ile karşılaşarak maddi ve manevi hasarları toparlayabilmek de bir noktadan sonra zor olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu