Devlet Destekli

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicilim Bozuk Nasıl Kredi Başvurusu Yapabilirim? Sicili bozuk olan kişilerin kredi çekebilmesi oldukça zordur. Ancak siciliniz bozuk olsa dahi kredi çekmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bazı bankalar sicili bozuk olan kişilere de kredi vermektedirler. Bunun için bazı şartlar gözetirler ve uygun olan şahıslara kredi imkanı sunarlar.

Kara Listeye Kredi

Sicili Bozuk Olana Kredi Başvurusu

Sicili bozuk olan kişiler Fibabanka, Burganbank, Alternatif Bank ve Enpara gibi bankalara başvuru yapabilirler. Sicilin bozuk olması yüzünden bankalar kişilere kolay kolay kredi çıkarmıyor ancak bazı bankalar sicil bozuk dahi olsa kredi verebiliyor. Bu ismini saydığımız bankalarla görüşerek kredi alıp alamayacağınızı konuşabilirsiniz.

Bu bankalar bazı durumlarda kredi verebiliyorlar. Bu durumlara örnek vermek gerekirse, sicili iyi olan bir kişinin size kefil olması veya adınıza bir taşınmaz veya araba gibi değerli şeylerin olması. Bankalar adınıza kayıtlı olan taşınmazlara ya da arabaya ipotek koyarak size kredi çıkarabilir.

Diyelim ki üzerinize kayıtlı bir ev var ancak siz evinizi satmak istemiyorsunuz ama aynı zamanda da para ihtiyacınız oluyor. Sicilinizin de bozuk olduğunu varsayıyoruz. Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda otomatik olarak “kredi başvurunuz olumlu değerlendirilememiştir” şeklinde bir geri dönüş alırsınız. Ancak bankayla görüştüğünüzde ve adınıza maddi değeri olan taşınmazlarınızı gösterdiğinizde kredi alabilirsiniz. Bazı bankalar ipotek yaparken bazıları da bu yerleri referans alarak, ipotek etmeden kredi imkanı sunabiliyorlar.

 

Vakıfbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Vakıfbank, ipotek karşılığı 36 aya varan kredi imkanı sunmaktadır. Siciliniz kötü olsa dahi Vakıfbank’tan yüksek tutarlı kredi çekebilir ve nakit ihyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bu kredi 36 aya kadar vade yapılabilir. Ödemelerinizi ister aylık isterseniz 3 aylık süreçlerde ödeyebilirsiniz. Krediyi çekecek olan kişiler, hayat sigortalı ya da hayat sigortasız olarak kredi çekebilirler. Teminat karşılığında çekilen bu kredi, ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin belli bir oranıyla sınırlıdır.

Vakıfbank İpotekli Kredi, 50.000 TL’ye kadar maksimum 36 ay, 50 ile 100.000 TL’ye kadar maksimum 24 ay ve 100.000 TL üzerinde alacak kişilere maksimum 12 ay vadelerle verilir.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Sicilim Bozuk Kredi Almak İstiyorum

Sicili çok kötü olan ve gayrimenkullerine haciz gelmiş kişilere kredi çıkmayabilir. Kredi puanınız düşükse ve başka bankalar tarafından avukata verilmemişseniz yani alacaklılar tarafından gayrimenkullerinize el konulmadıysa bu krediye başvurabilirsiniz. Aksi durumda gayrimenkul başka alacaklılar tarafından da haciz edildiği için hiçbir banka size kredi vermeyecektir.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu