Krediler

Bankaların En Avantajlı 2018 Sıfır Araba Kampanyalarını İnceledik

Araç sahibi olmak isteyen kişilerin belli bir sermayeye sahip olması gerekmektedir. Elinde yeteri kadar para bulunmayan kişiler de bunun için kredi çekmektedir. Araba alımı için çekilen taşıt kredileri farklı şekillerde taksitlendirilebilmektedir. Bu taksitlendirmeler alınan kredinin miktarı, kişinin aylık geliri ve faiz oranı gibi ölçütler göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Özellikle aylık ödenecek olan taksit miktarının gelir ile orantılı olması beklenmektedir. Kişinin aldığı maaşın yarısından fazlası taksite ödenmemelidir. Bankalar da bu duruma müsaade etmemektedir. Çünkü müşteriler ödeme konusunda zorluk çekmektedir ve icra ya da idari takip süreci gibi istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Bu tarz durumların yaşanmaması için de taksitlendirme işlemine bankalar da onay vermektedir. Günümüzde araç kredileri için çeşitli kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde araç alımları da kolaylaşmıştır. Özellikle ikinci el araç almak istemeyen ve sıfır araç alıp zorlanmadan ödeme yapmak isteyenler bu kampanyalardan faydalanmaktadır. 2017 senesinde çok fazla tercih edilen bu kampanyalar 2018 için de devam etmektedir.

Volkswagen Sıfır Araba Kampanyası
Diğer araba markaları gibi Volkswagen de araba kampanyası başlatmıştır. Yaklaşık olarak %7 oranında indirim yapılan bu kampanyadan sıfır araç sahibi olmak isteyen herkes faydalanabilmektedir. Örneğin Volkswagen Polo için 640 TL, Jetta için 827 TL, Tiguan için 1100 TL, Golf için 847 TL, Passat için de 966 TL olarak aylık taksit belirlemesi yapılmıştır. Sıfır araç olarak Volkswagen markalı bir araç seçmek isteyen kişiler Auto Credit adlı sistemden faydalanabilirler. Bu sistem sayesinde daha düşük miktarda taksit ödemesi yapma ve geri alım garantisi gibi imkanlar elde edilebilmektedir. Volkswagen’in müşterilerine sunduğu bu hizmet sayesinde araç tutarının yarısı kadarını ya da daha fazlasını erteleme ile ödemek mümkündür. Erteleme işlemi ise 36 aya kadar yapılabilmektedir. Bu duruma 36 ay vade ile kredi yapılandırma adı da verilebilmektedir. Taksitler bittiği zaman hala yapılması gereken ödemeler kalmışsa bu durumda da 12 taksit imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca Zubizu üyesi olan kişilere ekstra avantajlar da tanınmaktadır.

Ford Sıfır Araba Kampanyası
Ford faizsiz araç kredisi ve kampanyaları ile ilgili müşterilere oldukça iyi avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan birisi de Ford’un Focus modeli için 40 bin TL’lik kredi imkanı sağlamasıdır. Bu kredi imkanı sayesinde hem faizsiz bir şekilde hem de uygun taksitlerle araba sahibi olmak mümkün olmaktadır. Fakat bu kredi ile ilgili bilinmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Krediden yalnızca bireysel müşterilerin faydalanması mümkündür. Kredide 20 ay vade imkanı vardır. Bu şekilde aylık ödenmesi gereken miktar da 2 bin TL olmaktadır. Ford Kasko müşterisi olan kişiler aynı krediden faydalanmak istedikleri zaman 44 bin TL için yine 20 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

Peugeot Sıfır Araba Kampanyası
Peugeot 208 için kredi almak isteyen kişiler öncelikle aracın özelliklerini öğrenmelidir. Bu özelliklerden başlıcaları LED farlara, geri görüş kamerası ve otomatik park sistemi gibi özelliklerdir. Bu araç için 30 bin TL kredi kullanılabilmektedir. Kredinin faiz oranı %0,69’dur ve 24 ay vadesi bulunmaktadır. Peugeot 3008 için kredi almak isteyen kişiler ise 75 bin TL civarında kredi alabilmektedir. Bu kredinin faiz oranı %0,99’dur. Vadesi 24 aydır. Son olarak Peugeot Partner Tepee modeli için de kredi avantajı sunulmuştur. Bu kredi 30 bin TL’dir ve 20 ay vadeye sahiptir. Bu kredinin en önemli avantajı ise faizi bulunmamasıdır. Peugeot markalı sıfır araba almak isteyen kişiler bu imkanlardan faydalanabilir.

Opel Sıfır Araba KampanyasıOpel araba kampanyaları içerisinde yer alan iki farklı kampanya bulunmaktadır. Bunlardan ilki Opel Insignia kampanyasıdır. Opel Insignia kampanyasında 36 bin TL’lik kredi verilebilmektedir. Bu kredinin vadesi 12 aydır. Faiz oranı ise %0’dır. Bu nedenle vade süresi de düşük tutulmuştur. Faiz ile uğraşmak istemeyen kişiler bu kampanyadan yararlanabilir. İkinci kampanya ise Opel Astra kampanyasıdır. Opel Astra için 12 bin TL’lik kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu kredinin de faizi yoktur ve vade süresi 12 aydır. Kredi için belirtilen tarihten sonra faiz oranının %0,98’e yükseltilmesi düşünülmektedir.

Fiat Sıfır Araba Kampanyası
Fiat sıfır araba kampanyası sayesinde Egea ve Linea gibi modeller için 20 bin TL’lik kredi alınabilmektedir. Bu kredi için belirlenmiş olan vade süresi 20 aydır. Kredinin en önemli avantajı ise faizsiz olmasıdır. Diğer modeller için de farklı krediler mevcuttur. Fiorino ve Doblo gibi modeller için 30 bin TL kredi verilmektedir. Bu kredinin de faizi yoktur ve 20 ay vadesi bulunmaktadır. Aylık olarak ödenecek tutar ise 1500 TL’dir. Bu modeller dışında farklı bir model tercih etmek isteyen kişiler alacakları aracın değerinin %70’i kadar olan kısım için kredi çekebilirler. Bu kredi için de %0,99 faiz uygulanmaktadır. Siz de sıfır araba kampanyaları ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu