Krediler

En Kolay Kredi Veren Bankaların Listesini Sizler İçin Hazırladık

Kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de bankaların faiz oranları ve kredi için sağlanmasını istediği şartlardır. Bazı bankalar kredi için oldukça basit şartlar talep ederken bazı bankalar ise adeta kredi alımını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle finans uzmanları genellikle maaş alınan bankadan kredi alınmasını tavsiye etmektedir. Kredi konusunda bankalar kendi müşterilerine daha fazla avantaj sağlamaktadır. Bunun dışında kolay bir şekilde kredi alabilmek için kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan kişilerin hangi bankadan kredi aldığı pek fazla önemsenmemektedir. İstedikleri herhangi bir bankadan rahat bir şekilde kredi alabilirler. Kredi notu düşük olan kişilerin ise kredi alması aynı oranda zorlaşmaktadır. Kredi notunun yüksek olmasını isteyen kişilerin ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapmaları gerekmektedir.

Online Kredi Alma
Kolay kredi alabilmek için yapılması gerekenlerden birisi online kredi başvurusu yapmaktır. Online kredi başvurusu yapabilmek için çeşitli şartları sağlamak gerekmektedir. Bu şartlardan ilki yaş kısıtlamasıdır. Ülkemizde yasal imza yetkisi 18 yaşının altındaki kişilere verilmemektedir. Bu nedenle online kredi başvurusu yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Bankaların belirlediği yaş sınırı ise genellikle 20 olmaktadır. Alt sınırı bankadan bankaya göre 18 ile 20 yaş arasından değişen yaş sınırı üst sınır için de değişiklik göstermektedir. Üst sınır 70 ile 80 arasında olmaktadır. Üst sınır için genellikle hayat sigortası işlemleri uygulanmaktadır. Sigorta şirketleri de genellikle 70 yaşı baz alarak işlem yapmaktadır. Online kredi için gerekli olan ikinci şart kredi notudur. Bazı kişiler hiçbir finans işlemi ile ilgilenmemiş ve bankalardan hizmet almamış olmaktadır. Bu kişilerin kredi notu da oluşmadığı için işlem yapma safhasında çeşitli zorluklar yaşamaktadırlar. Kredi notu oluşmayan kişilerin birçoğu da kartlarını aktif olarak kullanmayan kişilerdir.

Kredi kartı ya da banka kartı 5 yıldan daha uzun ir süre boyunca kullanılmamış olan kişilerin kredi notu oluşmamaktadır. Kredi notu oluşmamış olan kişilerin kredi alımı zor olmakta ve bankalar tarafından riskli grup içerisinde değerlendirilmektedir. Online kredi başvurusunda da bu kişilerin dezavantajlı olduğu bilinmektedir. Kredi notu oluşmamış kişilerin online kredi yerine banka şubesi üzerinden kredi başvurusu yapmaları daha mantıklı olacaktır. Online kredi başvurusu için belirlenmiş olan son şart ise gelir kriteridir. Gelir kriteri kişilerin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Bankalar gelir kriterini değerlendirirken kişilerin aylık geliri ile aylık kredi taksiti ödemelerine bakmaktadır. Aylık olarak ödenecek olan kredi taksitinin kişinin gelirinin yarısını geçmemesi gerekmektedir. Vade süreci de bu duruma göre ayarlanamktadır. Aksi bir durumda kişinin ödeme yapması zorlaşmaktadır ve banka ile istenmeyen durumlar yalanabilmektedir. Aylık taksit ayarlaması yapılamıyorsa ya vade süresi uzatılmalı ya da alınacak olan kredi tutarı düşürülmelidir.

Enpara Kredisi
Enpara kredisi almak isteyen kişiler dosya masrafsız 30 bin TL kredi alabilmektedir. Bu kredinin vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Enpara müşterisi olmayan kişiler ise banka çalışanlarından aldıkları belgeleri imzalayıp formları doldurarak kredi başvurusunu tamamlayabilirler. Bu kredinin en avantajlı yanı ise herhangi bir evrak istenmiyor olmasıdır. Kredi değerlendirmesi için e-Devlet sigorta dökümü ve kredi notu risk raporu yeterli olmaktadır.

Cepte TEB Kredisi
Cepte TEB kredisi TEB Bankası tarafından oluşturulmuş olan online bir kredi sistemidir. Bu kredi sisteminden kredi alabilmek için 30 bin Tl hak tanınmaktadır. Ödeme süresi ise 48 ay vade ile sınırlandırılmıştır. Sigorta masrafları dışında dosya masrafı da dahil edilmemektedir. Özellikle banka şubesine gitmeye vakti olmayan kişiler için en rahat kullanılabilecek kredilerden birisidir.

Türkiye İş Bankası Kredisi
Türkiye İş Bankası müşterileri mobil uygulama aracılığıyla da kredi başvurusu yapabilmektedir. Fakat banka müşterisi olmayan kişilerin banka şubelerinden birisine giderek başvuru yapması gerekmektedir. Türkiye İş Bankası kredi tutarı 25 bin TL olmaktadır. Vade süresi ise 48 aydır. İş Bankası’ndan alınmış olan kredinin binde 5’i ile sigorta masrafları eklenerek bir dosya masrafı oluşturulmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra kredi başvuruları tamamlanmıl olmaktadır.

Aktif Bank Kredisi
Kolay kredi veren bankalar arasında Aktif Bank da bulunmaktadır. Aktif Bank’ın internet bankacılığı sayesinde online ve hızlı bir şekilde kredi alabilmek mümkün olmaktadır. Alınabilecek kredi tutarı 30 bin TL, kredinin vadesi ise 48 aydır. Sigorta masrafı gibi ek masraflar eklenmeden ve şubeye ihtiyaç duyulmadan kredi kullanılabilmektedir. Aktif Bank müşterisi olmayan kişilerin de Aktif Bank’dan kredi alma hakkı bulunmaktadır. Bunun için ön başvuru belgesi imzalanmakta ve kredi için açılış işlemi yapılmaktadır.

ING Bank Kredisi
ING Banj kredi tutarı 50 bin TL ve sağlanan vade imkanı ise 48 aydır. Kredi alabilmek için çekilen tutarın binde 5’i tahsis edilmektedir. Bunun dışında online kredi başvurusu yapılması durumunda herhangi bir belge istenmemektedir. ING Bank müşterisi olmayan kişilerin ise form doldurup ön başvuru yapması gerekmektedir. İmza ve başvuru formuna banka şubelerinden ulaşılabildiği gibi kurye ile eve de istenebilmektedir. Siz de en kolay kredi veren bankalar ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu