Kredi Kartı

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır ve Şartları Nelerdir?

Kredi kartları alışverişi kolaylaştıran en önemli araçlardandır. Dünyanın hemen hemen her yerinde gelirine ve ekonomik gücüne göre yaşayan insanlar ekonomik güçlerinin yetmediği alışverişlerde kredi kartından faydalanmaktadır. Özellikle kredi kartının limiti olması durumu sayesinde gereksiz alışverişler önlenmiş olmaktadır. Fakat yine de birçok kişi kredi kartı borcundan dolayı sorun yaşamaktadır.

Tamamıyla Limitsiz Bir Kredi Kartı Olur Mu?
Limitsiz kredi kartı adı verilen hizmet sayesinde isteyen kişiler kredi kartlarının limitini de ortadan kaldırmaktadır. Aylık geliri fazla olan kişiler bu sayede limit gibi bir engele takılı kalmamaktadır. Kişilerin daha önce kredi alıp ödemiş olması, kredi notlarının yüksek olması ya da çalıştıkları işin çok iyi olması gibi durumlar limitsiz kredi kartı alımını etkilemektedir. Limitsiz kredi kartı denildiği zaman birçok kişinin aklına hiçbir sınırı olmayan bir kredi kartı gelmektedir. Fakat limitsiz kredi kartlarının da bir limiti bulunmaktadır. Çünkü ciddi anlamda limit sınırı olmayan bir kart bulunması hem bankayı hem de müşterileri zor durumda bırakır.

Esnek Limitli Kredi Kartı: Limitsiz kredi kartı asıl anlamı ile esnek limitli karttır. Yani bankanın size kredi kartı verirken belirlemiş olduğu limit istenildiği zaman yükseltilebilmektedir. Özellikle ev alma, işyeri açma gibi yüksek miktarda çekim gerektiren konularda kredi kartlarının limitleri arttırılabilmektedir. Limit arttırma konusunda da dikkatli davranıldığı taktirde birçok avantajdan yararlanmak mümkündür. Limitsiz kredi kartları yoksa bu terim nereden çıktı? sorusu da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Limitsiz kredi kartı olarak bilinen kartlar herhangi bir şekilde bankadan talimat alınması gerekmeyen saygınlık ürünleridir. Bu kartlar ekonomik bir araç kategorisinde yer almamaktadır. Kullanım amaçları da saygınlık ürünü olmalarına dayanmaktadır. Çok zengin iş adamları ve milletvekili gibi kişiler bu kartı kullanmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı Alma Şartları
Limitsiz kredi kartı almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki kredi notunun yüksek olması şartıdır. Fakat kredi notunun ortalama bir yükseklikte değil oldukça yüksek olması bir zorunluluktur. Kredi notu yükseltmek için önceden alınan kredilerin zamanında ödenmiş olması gerekir. Hatta bazı ekonomistlere göre alınan kredinin zamanından önce ve daha fazla miktarda ödenmesi, daha kısa sürede taksitlendirilmesi gibi durumlar da kredi notunu etkilemektedir.

Başka bir şart ise gelir yüksekliğidir. Geliri gösteren ve belgeleyen kağıtlarda gelir düzeyi ortalamanın oldukça üzerinde olmalıdır. Ancak bu şekilde limitsiz kredi kartı alınması mümkün olabilmektedir. Bankalar limitsiz kredi kartı talebinde bulunan müşterilerine bu kredi kartının borçlarının nasıl geri ödeneceğinin de hesaba katılmasını söylese de birçok kişi bunu önemsememektedir. Bu nedenle bankalar da kendilerini garanti altına almak için yüksek gelir koşulunu öne sürmektedir. Limitsiz kredi kartı için belirlenen en son şart ise diğer bankalardan ya da aynı bankadan alınmış olan kredi kartlarının ödemelerinin aksatılmamış olmasıdır. Eğer limitsiz kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyorsanız tüm bu şartlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kısacası limitsiz kredi kartı almak için saygın bir banka müşterisi olmanız beklenmektedir. Bankalar her müşteriye limitsiz kredi kartı imkanı sağlamamaktadır. özellikle kredi kartlarının son yıllarda bilinçsiz bir şekilde kullanılması durumu bankaları bu konuda daha fazla şart belirlemeye teşvik etmektedir. Holding sahibi olan, bankanın özel müşterisi olani devlet yetkilisi olan, sanatçı olan ya da herhangi bir bankada yüklü miktarda bir birikmiş parası olan kişiler limitsiz kredi kartı talebinde öncelik tanınan kişilerdir. Kart ödemelerinde zorlanacağını ya da geri ödeme yapamayacağını düşünen kişiler limitsiz kredi kartı başvurusu yapmamalıdır. Siz de limitsiz kredi kartı ile ilgili bilgi edinmek ve kimlere verildiğini öğrenmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu