Krediler

Akbank Direkt Krediyi Banka Şubesine Gitmeden Hızlı Alabilirsiniz

Bankalar insanların en acil durumlarında ve toplu para ihtiyacı durumlarında yardım aldıkları kurumlardır. Binlerce liralık evler ve arabalar için bir anda para bulunması oldukça zor olmaktadır. Fakat bankalar sayesinde hizmet alım satımı daha kolay bir hale gelmiştir. Bankalar milyonlarca kişinin yatırım aracı olarak kullandığı merkezler haline geldiğinden beri yatırım yapmayı düşünen insanlar da bankalara koşmaktadır. Eski nesillerin yastık altı yatırım olarak isimlendirdiği evde para biriktirme olayı günümüzde çok fazla ilgi görmemektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de teknolojidir. Teknoloji sayesinde imkanlar genişlemiş ve insanların güvenebileceği elektronik kurumlar, cihazlar oluşturulmuştur.

Bankalar aktif olarak hizmet alım satımı ve para yatırımı için çalışsa da faiz durumu yine de birçok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Özellikle muhafazakar insanlar faizin karıştırıldığı yatırımlar yapmak istememektedir. Bankalar da bu durumu ana hizmetlerinden ayrı olarak katılım bankası adını verdikleri şubeler açarak değerlendirmiştir. Katılım bankalarında diğer bankalar gibi faiz işletilmemektedir. O halde bu bankaların kar işlemi nasıl sağlanmaktadır? Katılım bankaları faiz mantığı ile faiz yerine komisyon ücreti eklemektedir. Örneğin faiz ile işlem yapan bir kişinin faizin değişim oranına göre ödeyeceği tutar da değişirken katılım bankalarında böyle bir durum söz konusu olmamaktadır. Katılım bankaları önceden belirlenmiş komisyona göre ödeme almaktadır. Böylece ödenecek tutarda da değişiklik olmamaktadır. Banka işlemleri ve hizmetleri bu şekilde birçok değişik şekilde halledilebilmektedir.

Akbank İnternet Şubeciliği
Günümüzde bankaların şube sayısı arttıkça hizmet için hazırladıkları kampanya sayısında ve müşteri sayısında da artış görülmektedir. Banka şubelerinin çoğalmasının bir diğer avantajı da banka kuyruklarının azalmasıdır. Özellikle ATM dışındaki işlem sıralarında kuyruk oluşması oldukça sıkıcı bir durum haline gelmiştir. Fakat hem ATM sayısında hem de şube sayısında olan artış bu problemi çözmüştür. Bu duruma katkısı olan bir diğer hizmet ise internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı birçok işlemin şubeye gidilmeden halledilmesini sağlamaktadır. Ülkemizdeki gelişmiş tüm bankaların internet bankacılığı hizmeti ve mobil uygulama hizmeti bulunmaktadır. Bu sayede çeşitli konularda şubeye gidilmeden bilgi alınabilmekte, para transferi de rahatlıkla yapılabilmektedir. Hatta kredi başvurusu için de internet bankacılığı ve mobil uygulamalar kullanılabilmektedir. Teknolojinin tüm bu imkanlarından yararlanan bankalardan birisi de Akbank’dır. Akbank’da yapılacak birçok işlem şubeye gidilmeden halledilebilmektedir. Gerek para alışverişi yapılması, gerek kredi başvurusu yapılması gibi konular artık oldukça kolay bir hale gelmiştir. Akbank’ın en fazla tercih edilen kredisi olan direkt kredi başvurusu da şubeye gitmeden yapılabilmektedir.

Direkt Krediye SMS İle Başvuru Yapın
Şubeye gitmeden Akbank direkt kredi başvurusu yapabilmek için internet dünyasının sağladığı avantajlardan faydalanılmaktadır. Akbank direkt kredi başvurusu için kullanılabilecek ilk kaynak cep telefonlarıdır. Cep telefonundan SMS ile yapılan başvuruya onay ya da red cevabı gelmesi beklenmektedir. Hem Akbank’ın hem de diğer bankaların SMS ile kredi başvurusunda değerlendirmeye aldıkları ilk durum kredi notu olmaktadır. Kredi notu kişilerin aldıkları krediyi ödeyip ödeyemeyecekleri hakkında fikir sahibi olunmasını sağlamaktadır. Bu not genellikle iyi ve çok iyi olarak bilinen kredi notu yüksek grup için avantaj sağlamaktadır. Riskli ve az riskli olarak bilinen grup ise kredi alımında problem yaşamaktadır. Banka şubesine gidilmeden alınmak istenen Akbank direkt kredi gibi kredi şekillerinde kredi notu düşük olan kişilerin şansı da düşük olmaktadır. Bu kişilerin genellikle şubeye giderek birebir görüşme yapması daha faydalı olmaktadır.

Akbank direkt kredi başvurusu SMS ile kabul edilmiş olan kişiler %1,39 faiz oranı ile 15 bin TL’ye kadar kredi çekebilmektedir. Bu kredi 7/24 kullanılabilir bir kredidir ve imza gibi ekstra durumlar da gerektirmez. Kredi başvurusunun onaylanmasından sonra 15 bin TL’nin banka hesabında hemen görülmesi mümkündür. Akbank direkt kredinin şubeye gidilmeden alınabilmesi vakit sıkıntısı yaşayan kişiler için oldukça önemli bir avantajdır. Özellikle uzun mesai saatleri olan kişiler bu fırsattan yararlanmaktadır.

Bunun dışında banka şubelerine uzakta oturan kişilerin evlerinden kolayca kredi başvurusu yapıyor olması da gayet memnun kalınan bir durumdur. Akbank direkt kredi ile ilgili bilinmesi gereken başka bir durum ise kaöpanya vadeleri ve ödemeleridir. 12 ay vade ile 5 bin TL kredi almış olan kişiler aylık 463 TL ödeme yapacaktır. Bu kredinin geri ödemesi ise 5.583 TL olmaktadır. 24 ay vade ile 5 bin TL almış olan kişiler aylık 254 TL ödeme yapacaktır. Bu kredinin toplam ödemesi de 6.133 TL’dir. 36 ay vade ile 5 bin TL kredi almış olan kişiler aylık 186 TL ödeme yapacaktır. Toplam yapılacak olan geri ödeme 6.716 TL’dir. 5 bin TL üzerinden değerlendirilen bu kampanyaların diğer kampanyalarla kıyaslandığı zaman daha fazla avantajı olduğu görülmektedir. Bu durum 10 bin TL’nin altında olan diğer kredi tutarları için de geçerli olmaktadır. Siz de şubeye gitmeden Akbank direkt kredi alımı ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Akbank Direkt Kredi başvurusu için buraya tıklayabilir ve daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu