Kredi Kartı

Bol Bol Bonus Kazandıran Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartları birçok kişinin kullandığı kurtarıcı ekonomik araçlardır. Kredi kartlarının kurtarıcı olarak görülmesinin asıl sebebi ise bu kartların nakit ihtiyacının karşılanamadığı zamanlarda ortaya çıkmasıdır. Özellikle öğrenciler için nakit para oldukça önemlidir. Fakat nakit bitmesi durumunda kredi kartlarına yönelim olmaktadır. Bunun için kredi kartları belli bir sınır belirlemektedir. Bu sınıra limit denmektedir. Kredi kartlarının limitlerinin olması durumu aşırı harcamaları da engellemektedir. Böylece hem bankalar hem de kart kullanıcıları sorun yaşamamaktadır.

Günümüzde yaş aralığı fark etmeksizin kredi kartı konusunda borçlanan kişi sayısı oldukça fazladır. Limitler bu durumu az da olsa engellemeye çalışmaktadır. Öğrencilerin kullandığı kredi kartlarında yalnızca kredi kartı özelliği bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra nakit avans adı verilen bir özellik de vardır. Nakit avans öğrencilerin aylık nakit ihtiyacını karşılayabilmeleri ve çok zor durumlarda kaldıkları zaman para çekebilmeleri için eklenmiş olan bir özelliktir. Bu özellik en fazla Ziraat Bankası’nın öğrenci kartında kullanılmaktadır. Aylık 150 TL ile 350 TL arası nakit çekme sınırı olan kart burs ya da kredi alan tüm öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Diğer kredi kartlarında da buna benzer özellikler bulunmaktadır. Yalnızca öğrencilerin değil diğer vatandaşların da nakit ihtiyacını bu şekilde bazı kredi kartlarından karşılayabilmeleri mümkündür.

En Fazla Tercih Edilen Kartlardan Bir Tanesi
Ziraat Bankası kredi kartı en fazla tercih edilen kartlardan birisi olsa da Garanti Bankası da bu sıralamada üstlerde yer almaktadır. Garanti Bankası’nın birçok kredi kartı bulunmaktadır. Bu kredi kartları sürekli olarak yanınızda taşıyabileceğiniz ve bu sayede yanınızda nakit olmasa dahi rahatça alışveriş yapabileceğiniz yardımcılardır. Garanti Bankası’nın kredi kartlarındaki çeşitli özelliklerle alışveriş yaptıkça puan toplama, bonus kazanma durumu da olmaktadır. Özellikle puan ve bonus kazanma sayesinde alışverişler daha keyifli bir hal almaktadır. Garanti Bankası kredi kartı seçeneklerinin bol olması nedeniyle de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. En fazla tercih edilen kartlarından birisi olan Bonus Card dışında yolculuklarla mil biriktirilen Miles&Smiles ve Amerikan Express gibi kartları da bulunmaktadır.

Bonus Kart Avantajları; Genel olarak bankanın tüm kredi kartlarına bakacak olursak dört adet ana kredi kartının bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu kartlar Bonus Card, Bonus Flexi, American Express Card ve Miles&Smiles Card olarak sıralanabilir. Bonus Card Garanti Bonus ailesinin en sevilen kartlarındandır. Bu kartın en bilinen özelliği harcama esnasında puan kazanılmasıdır. Herhangi bir Bonus Card ile nerede harcama yapılırsa yapılsın bonus kazanılabilir. Garanti Bonus ile anlaşmalı olan iş yerlerinde ise kazanılan puan sayısı daha fazla olmaktadır. Bonus Flexi Card yalnızca işbirliği yapılmış olan alışverişlerde taksit seçeneği sunulmasını sağlamaktadır. Tıpkı Bonus Card avantajları gibi bu işyerlerinde de çeşitli avantajlardan faydalanmak mümkündür. Kartta birikmiş olan bonuslarla bedava alışveriş yapma şansı da bulunmaktadır. American Express Card ise yurtdışı fırsatları sağlayan bir karttır. Bu kartla yalnızca ülkemizde değil yurtdışında yapılan alışverişlerde de fırsatlardan yararlanılabilmektedir. Miles&Smiles tam anlamıyla bir seyahat kartıdır. Bu kart ile alınan biletler ve yapılan yolculuk harcamaları mile dönüşerek bu millerin de uçak biletine dönüşmesi sağlanır. Bu kart ile bilet alımında ve uçuşlarda fırsatlardan yararlanılabilir.

Garanti Bankası Bonus kredi kartını daha detaylı inceleyecek olursak kart başvurusu yapmak için birçok yol olduğunu söyleyebiliriz. Bu yollardan ilki bir banka şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapmaktır. Bunun dışında internet bankacılığından da başvuru yapılabilir. Garanti Bankası’nın mobil uygulamasından ve SMS’den kredi kartı başvurusu yapılması mümkündür. Hangikredi.com ise hem Garanti Bankası Bonus kredi kartı hem de diğer bankaların kredi kartları için online bir başvuru platformu haline gelmiştir. Buradan Garanti Bankası’nın internet sitesine yönelim sağlanabildiği gibi direkt olarak inceleme yapılıp kart başvurusu da gerçekleştirilebilir. İstenen kartın bu şekilde adrese teslimi sağlanmaktadır.

Harcamalardan Bonus Kazanın
Garanti Bonus Card hem harcama yapma hem de bu harcamalardan bonus kazanma özelliği ile birçok kişinin tercihi olmaktadır. Ayrıca bu kartın yurtdışı kullanım özelliği de bulunmaktadır. Ülkemizde geçerli olan birçok kredi kartı yurtdışında kullanılamamaktadır. Garanti Bonus kredi kartında ise böyle bir dezavantaj söz konusu değildir. Kredi kartından kazanılan her bonusun değeri 1 TL’dir. Biriktirilen bu bonusların harcanabilmesi için Bonus Card ile işbirliği olan işyerlerinden alışveriş yapılması gerekmektedir. Nakit avans özelliği sayesinde de çok fazla tercih edilen Bonus Card Garanti Bankası’nın bankamatiklerinden işlem ücreti almadan istediğiniz paraya ulaşabilmenizi sağlar. Garanti Bonus kredi kartının Garanti aynalı bonus kredi kartı, Garanti bonus gold kredi kartı, Garanti bonus platinium kredi kartı ve Garanti bonus flexi kredi kartı gibi seçenekleri bulunmaktadır. Garanti Bonus kredi kartı ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer özellik ise Çevreci Bonus özelliğidir. Çevreci Bonus özelliği sayesinde Bonus kredi kartı ile yapılan her alışverişte WWF (Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı) için bağışta bulunmanız mümkün olmaktadır. Hemen başvurunuzu yapmak için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu