Krediler

Şekerbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme Nasıl Oluyor?

Kredi başvuruları birçok şekilde yapılabilmektedir. Bu başvuru şekillerinden en basiti ve en fazla tercih edileni banka şubesine giderek başvuru yapmaktır. Banka şubelerinde hem alınmak istenen kredi hakkında bilgi edinilebilmekte hem de gerekli evrakların teslimi kolayca yapılabilmektedir. Bunun dışında bankada kuyruk beklemek istemeyen ya da banka şubesine gitmeye vakti olmayan kişiler internet bankacılığından da faydalanabilmektedir. İnternet bankacılığı günümüzde çok yaygınlaşmıştır. Teknolojinin bankacılık ve finans alanında kullanımı bu şekilde uygulamaların da sık tercih edilmesini sağlamıştır. İnternet bankacılığı çekilmek istenen kredi çeşitlerini, bu kredilerin vade sürelerini ve faiz oranlarını öğrenmek için fayda sağlamaktadır. Dijital bankacılık sistemi olarak bilinen internet bankacılığı şubeye gitmeden birçok işlemin halledilmesine yardımcı olmaktadır. Şekerbank da internet bankacılığı hizmetini kullanmaktadır. Şekerbank’dan kredi almak isteyen kişiler internet bankacılığından ve şubelerden gerekli bilgileri edinebilirler.

Şekerbank’dan Alınabilecek Krediler Nelerdir?
Şekerbank’dan alınabilecek olan kredi çeşitleri ihtiyaç kredisi, araç kredisi ve konut kredisi olarak ayrılmaktadır. İhtiyaç kredisi acil nakit para ihtiyacı için alınmaktadır. Genellikle iş kurmak ya da düğün masraflarını karşılamak için kullanılan bu kredi en sık alınan kredilerdendir. Araç kredisi sıfır ya da ikinci el araç alımı için kullanılmaktadır. Bu kredinin müşterilere sunduğu avantajlar da bulunmaktadır. Özellikle sıfır araç alımında kredi miktarı daha fazla tutulmaktadır. İkinci el araç kredisinde de araç 8 yaşına gelene kadar geçen sürede sigorta konusunda yardımcı olunmaktadır. Konut kredisinin vadelendirmeleri de müşteriye ödeme kolaylığı  sağlama amaçlıdır. Bu kredilerden herhangi birisini alabilmek için Şekerbank’ın internet sitesine girerek kredi kısmında “Başvur” butonuna tıklamak gerekmektedir.

Alınacak olan kredi kurumsal değil bireysel kredi ise web sitesinde başvurular adı alrında ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde yer alan kredi başvurusu kısmı ise bireysel kredi başvuruları için ayrılmıştır. Tüm bu başvuruları yapabilmek için Şekerbank internet sitesi kullanılabilmektedir. SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler ise kredi notlarının yüksek olması durumuna dikkat etmelidir. Çünkü SMS ile krediye gelen onay ya da red cevabı kredi notunun yüksek olmasıyla alakalı olmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler bu başvurularda daha şanslı olmaktadır. Kredi hakkında başvuru yapmak için değil bilgi edinmek için de 44 78 78 numaralı telefon aranabilir.

Şekerbank’dan ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler banka şubesine kimlik fotopisi, gelir belgesi, son 3 ay içerisinde ödenmiş olan elektrik, su ya da doğalgaz faturası ile gelir belgesi teslim etmelidir. Gelir belgesinin nasıl olacağı ise kişilerin yaptığı iş ile alakalıdır. Örneğin memurlar maaş bordrosunu gelir belgesi olarak teslim ederken ev hanımı olup kredi almak isteyen kişiler varsa kirada olan evden elde ettikleri geliri belgelemektedir. Burada önemli olan maaşın ya da gelirin üzerinde haciz olmamasıdır. Yasal takip süreci başlamış olan kişilerin maaşları üzerinde haciz bulunabilmektedir. Fakat maaşın tamamına haciz ile el konulamaz. Haciz durumu yalnızca maaşın %25’i için geçerli olmaktadır. Tamamına el konulması durumunda mahkemeye başvurulması gerekmektedir.

Şekerbank Kredilerinin Faiz Oranları Nasıldır?
Şekerbank kredilerine başvuru yöntemlerinden birisi de SMS’dir. SMS ile kredi başvurusu yapılabilecek olan kredilerden en fazla tercih edileni ihtiyaç kredisidir. Taşıt kredisi de son yıllarda sık kullanılmaktadır. Taşıt kredisi için başvuru yapan kişiler ticaret sicil gazetesi, oda sicil kaydı, ticaret vergi levhası ve imza sirküleri de bulundurmalıdır. Bankaya teslim edilecek evrakların içerisinde bu evraklar da yer almaktadır. Konut kredisinde ise kat mülkiyeti ile kat irtifakı fotokopisi gerekebilmektedir. Kredinin faizi ise %1.14’dür. Krediye %1 komisyon uygulanmakta ve 120 ay vade süresi tanınmaktadır. Aylık taksit olarak 1000 TL ödenmektedir. Bu koşulları kabul eden kişiler Şekerbank kredisine başvurabilirler. Ayrıca kredi başvurusu ile ilgili bilinmesi gereken başka bir durum da ihtiyaç kredisi içerisinde konut kredisine de başvuru yapılabileceğidir. Banka müşteri ile olan ilişkisine dikkat etmektedir fakat kendi çıkarını da gözetmektedir. Bu nedenle karşılığı olmayan evrakların kabulü yapılmamaktadır. Belge tesliminden sonra yapılan incelemede kefil ve ek belge istenmesi gibi durumlar olabilmektedir.

Şekerbank Kredilerinin Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?
Şekerbank kredilerinden herhangi birisine başvuru yapıldıktan sonra krediye verilecek olan cevap beklenmektedir. Bankanın kredi değerlendirme sürecinde en dikkat ettiği konu ise kredi notudur. Kredi notunun yüksek olması kredi alım şansını arttırmaktadır. Kredi başvuru sonucu için de kredi notunun önem arz ettiği bilinmektedir. Özellikle SMS ile yapılan kredi başvurularına hızlı bir şekilde cevap verilmesi kredi notunun analiz edilmesi ile olmaktadır. Şekerbank kredi başvuru sonucunu öğrenmek için Şekerbank şubelerine gidilebilir. Onay alan krediler için belgeler ve evraklar teslim edilmelidir. İnternet bankacılığından da kredi başvurusu sonucu öğrenilebilir. Başvurularım kısmından başvuru sonucunun beklediği ya da onay/red cevabı aldığı görüntülenebilmektedir. Siz de Şekerbank kredileri ve kredi başvuru sonucu öğrenme ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu