Krediler

Koç Finans Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Koç Finans 1995 senesinde kurulmuştur. Kuruluş amacı ise tüketiciye direkt finansman sağlamaktır. 1997 senesine gelindiği zaman daha önce uygulanmamış bir kredilendirme sistemi ile hizmet vermeye başlamıştır. Bu kredilendirme sisteminde Koç Topluluğu vizyonunu ve misyonunu göz önünde bulundurmuştur. Çeşitli orijinal üretimlerle müşterilerine daha kaliteli hizmet sağlamaya başlamıştır. 1998 senesinde ülkemizde ISO belgesi almaya hak kazanan tüketici finansmanına sahip ilk şirket olmuştur. 2000 senesinde ülkemizdeki hizmet noktalarını genişleterek yaklaşık olarak 1000 adet satış noktası açmıştır. 2008 senesinde faaliyet alanlarında da bir gelişmeye giderek hem sigorta acenteliği hem de konut kredisi için faaliyet izni almıştır. Böylece konut kredisini de hizmet sağladığı diğer alanlar arasına eklemiş ve müşterilerine sigortacılık hizmeti sunmaya da başlamıştır. Koç Finans bu yönü ile ülkemizdeki sigortacılık hizmetlerini müşterisine sağlayan ilk finansman şirketi olmuştur.

2011 senesinde şirket başka bir uygulamayı hizmete açmış ve risk bazlı fiyatlama uygulamasına geçmiştir. Bu uygulama sayesinde sektördeki yerini de güçlendiren firma ilk kez verdiği hizmetler arasında risk bazlı fiyatlama uygulamasını da bulundurmuştur. 2012 senesinin sonuna doğru ise Finansal kiralama ve faktoring gibi işlemlerde gelişme sağlanmıştır. Özellikle Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun uygulamaya girmesi ile birlikte üretimde kredilendirme yaygınlaşmıştır. Mal alım satımı ve hizmet alımları konusunda yetki alarak ismini de Koç Finansman Anonim Şirketi şeklinde değiştirmiştir. 2013 senesine gelindiğinde yaklaşık olarak 3,7 milyon tüketiciye ulaşmıştır. Bu tüketiciler ise 7,5 milyar USD kredi kullanmıştır. Bu kredi tutarı ve müşteri sayısı firmanın kurulduğu günden bugüne dek olan süre içerisinde hesaplanmıştır.

Koç Finans Ne Gibi Hizmetler Sunmaktadır?
Koç Finans’ın en fazla tercih edilen hizmetleri otomotiv kredileridir. Sıfır taşıt kredisi, ikinci el taşıt kredisi, ağır vasıta kredisi ve traktör kredisi gibi krediler müşteriler tarafından sık kullanılmaktadır. Konut kredileri, eğitim kredileri, motosiklet kredileri, konut teminatlı tüketici kredisi ve mutfak kredileri de Koç Finans hizmetleri içerisinde yer almaktadır. Bu konularda kredi imkanı sağlayan ilk ve tek finansman şirketi olması Koç Finans’ın daha fazla gelişmesini sağlamıştır. Firmanın alanında bilgili ve donanımlı çalışanları bulunmaktadır. Teknolojik bir alt yapıya sahip olması da işlerin daha hızlı yürümesini sağlamaktadır.

Koç Finans Kredi Başvurusu Yapabilmek İçin Neler Gerekmektedir?
Koç Finans kredisi kullanmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Daha sonra önceki kredi ödemelerinin ve kredi çalışmalarının düzgünlüğüne bakılmaktadır. Gelir belgesi ise kredi için en önemli görülen belgelerden birisidir. Gelir belgesi sayesinde kişinin krediyi ödeyip ödeyemeyeceği de anlaşılmaktadır. Memurlar için maaş bordrosu, emekliler için de aylık maaş belgesi istenmektedir. Koç Finans’ın en fazla tercih edilen kredisi taşıt kredisidir. Taşıt kresidinin vadesi ise maksimum 48 ay olmaktadır.

5 Adımda Koç Finans Kredi Kullanımı
İlk adımda alınacak olan kredi tutarının belirlenmesi gerekmektedir. Ödemede zorluk çekeceğini düşünen kişilerin kredi tutarını az olarak belirlemesi daha faydalıdır. İkinci adımda vadelendirme sürecine dikkat edilmelidir. Vadelendirme sürecinde ödenecek olan aylık taksit ve geri ödenecek olan tutar hesaplanmaktadır. Bu şekilde bütçe göz önünde bulundurularak en uygun kredi şekli ve vade belirlenmektedir. Üçüncü adımda formun doğru doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan kişisel bilgilerin ve iletişim bilgilerinin doldurulmasının ardından kredi başvurusu dikkate alınacaktır. Dördüncü adımda banka tarafından istenen tüm evrakların tamamlanıp bankaya teslim edilmesi gerekmektedir. Beşinci adımda ise belirtişmiş olan süreiçinde kredi sözleşmesinin imzalanması ile işlemler tamamlanmaktadır. Başvuru için istenen belgeler temel olarak ikamet belgesi ya da fatura, nüfus cüzdanı ve araç ruhsat fotokopisidir. Gelir belgesi teslim ederken ise memurlar, emekliler, çiftçiler, özel sektör çalışanları, şirket ortakları ve gayrimenkul sahibi olup kira geliri olan kişiler ayrı ayrı belgeler teslim etmektedir. Memur olan kişiler maaş bordrosu, emekliler emekli aylık dökümü, çiftçiler arazi tapu fotokopisi ya da çiftçilik belgesi vermektedir. Özel sektör çalışanları ise maaş bordrosunun yanında şirket imza sirküleri de vermek zorundadır.

Kaç Çeşit Taşıt Kredisi Bulunmaktadır?
Koç Finans taşıt kredileri dört grupta incelenebilmektedir. İlk grup sıfır kilometre araç kredisidir. Sıfır kilometre araç kredisinde Nissan, Ford, Volvo, Opel, Citroen gibi araçlara sahip olunabilir. Bu kredinin ödemesi yapılırken eşit ödemeli, balon ödemeli, ara ödemeli gibi ödeme şekilleri tercih edilebilir. İkinci grupta ikinci el taşıt kredisi yer almaktadır. İkinci el taşıt kredisi almak isteyen kişiler hafif ticari ve binek araç kategorisinde olan tüm markaları tercih edebilirler. Aracın 8 yaşını doldurmasına kadar olan sürede 48 ay vade imkanı sağlanmaktadır. Bunun dışında kredide evraksız değerlendirme ve hızlı değerlendirme gibi imkanlar da bulunmaktadır. Üçüncü taşıt kredisi grubu ağır vasıtadır. Bu kredi için genellikle Ford Cargo ürünleri tercih edilmektedir.Dördüncü ve son kredi türü ise traktör kredisidir. Bu kredi türü çiftçiler tarafından sık tercih edilmektedir. Siz de Koç Finans kredileri ve kredi başvurusu ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu