Bankalar

Burgan Bank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme ve Hızlı Başvuru Nasıl Yapılır?

Burgan Bank kredi başvurusu için gerekli olan çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Reşit olmayan kişiler kredi başvurusu yapamamaktadır. İkincisi kredi ödemelerinin eksiksiz bir şekilde ve zamanında yapılmasıdır. Ödemelerin geciktirilmesi durumunda kara listeye alınma, kredi notunun düşmesi ve icra takibinin başlatılması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Ayrıca kredi kullanabilmek için gelir belgesinin de bankaya gösterilmesi gerekir. Gelir belgesi olmadan Burgan Bank kredi kullanımı mümkün olmamaktadır. İpotek konusunda da bankanın bir şartı bulunmaktadır.

İpotek verilecek olan mülkün eş rızası ile bankaya gösterilmesi gerekir. Yazılı beyannamede eş rızasının olduğu da bildirilmelidir. Bunun dışında Burgan Bank’dan kredi almak isteyen kişilerin vade süresine de dikkat etmesi gerekir. Burgan Bank özellikle ihtiyaç kredisi için 48 aydan fazla vade vermemektedir. Nüfus cüzdanı, fatura ya da ikamet belgesi, gelir belgesi gibi evrakların sağlanması durumunda kredi için başvuru yapılabilir. Gelir belgesi yerine meslek grubuna bağlı olarak maaş bordrosu da kullanılabilmektedir. Maaş bordrosu memurlar için geçerli olurken emekliler için ise emekli aylık dökümü istenmektedir.

Burgan Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Burgan Bank’ın müşterilere sağladığı kredi imkanları arasında taşıt kredisi, tüketici kredisi ve konut kredisi gibi imkanlar bulunmaktadır. Taşıt kredisi sıfır ya da ikinci el araç almak isteyen kişiler için uygundur. Bu kredi sayesinde istenilen nakit paraya hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır. Konut kredisi ev almak isteyen kişiler için, ihtiyaç kredisi ise herhangi bir hizmet alımı için kullanılmaktadır. Burgan Bank’ın bu hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir. Burgan Bank’ın ihtiyaç kredisine başvurmak için Burgan Bank şubelerine gidilebildiği gibi internet bankacılığından da faydalanılabilmektedir. İnternet bankacılığı günümüzde tüm bankalar tarafından kullanılmaktadır. Bu sayede işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Özellikle çalışan ve işten dolayı banka şubesine gitmeye, sıra beklemeye vakit bulamayan kişiler için internet bankacılığı oldukça avantajlıdır.

Bir bankanın kredileri hakkında bilgi edinmek, bu kredilerin kaç ay vade ile alınabileceğini ve faiz oranlarını öğrenmek için internet bankacılığı önemlidir. Kredi başvurusu için de Burgan Bank internet bankacılığından faydalanılabilir. Burgan Bank’ın resmi internet sitesi www.burgan.com.tr adresidir. Bu adrese girerek anasayfadaki ihtiyaç kredisi başvurusu kısmına tıklamak gerekmektedir. Bu bölümde yer alan “Başvur” butonu ile kredi başvurusu için ilk adım atılmış olunur. Daha sonra bankanın istediği bilgilerin verilmesi, boş alanların doldurulması gerekmektedir. İstenen bilgilerden en önemlileri  T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı, kredinin vadesi, başvurunun yapılduğı şehir, e-posta adresi ve cep telefonu numarası olarak sıralanabilir. Bu alanlar doğru bir şekilde doldurulduktan sonra “Gönder” butonuna basılarak bilgilerin bankaya iletilmesi sağlanır. Başvuru işlemi bu şekilde tamamlanmış olmaktadır. Bu safhadan sonra Burgan Bank çalışanı kredi almak isteyen kişi ile iletişime geçecektir. Kredi onaylanırsa gerekli işlemler başlatılacaktır. Kredinin faiz oranı ve vadesi hakkında banka yetkilisi tekrar bilgilendirme yapacaktır. Özellikle ödeme konusunda müşterinin bilinçlendirilmesi önemlidir.

Burgan Bank Kredilerinde Kredi Notunun Önemi Var Mıdır?
Burgan Bank ihtiyaç kredisinde kredi notu da önemli yer tutmaktadır. Kredi notu düşük olan ve fazla riskli grupta yer alan kişiler banka kredisi için red cevabı alabilirler. Eğer ilk krediyi değil de sonraki kredileri Burgan Bank’dan almayı düşünüyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmanızda fayda var. Bunun için de ilk kez kredi alacağınız ya da Burgan Bank’dan önce kredi alacağınız bankanın ödemelerini düzenli yapmanız gerekmektedir. Kredi notunu en fazla etkileyen durum düzenli ödeme yapılmasıdır. Düzenli ödeme hem banka ile herhangi bir problem yaşanmasını engellemekte hem de kredi notunu yükseltmektedir. Günümüzde kredi notu hem SMS ile yapılan başvurularda hızlı cevap alınmasını sağlamakta hem de şube üzerinden yapılan başvurularda analiz sürecinde kullanılmaktadır. Burgan Bank kredilerinde kredi notunu yüksek tutmak için kredi çekilecek tutar az, vade süresi ize daha uzun olarak belirlenebilir. Böylece ödeme kolaylığı olmaktadır.

Burgan Bank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?
Burgan Bank kredi başvuru sonucunu öğrenebilmek için çok fazla yöntem bulunduğu söylenemez. Kredi başvurusunun sonucunu öğrenmenin en iyi yolu en yakındaki Burgan Bank şubesine gitmektir. Şubeye gitmeye vakti olmayan ya da şubede sıra beklemek istemeyen kişiler ise internet üzerinden bilgi edinebilirler. Bunun için Burgan Bank’ın internet sitesine girilerek gerekli olan form doldurulmalıdır. Formdan sonra bankanın verdiği yanıt ekranda görüntülenmektedir. Burgan Bank kredi başvuru sonucu ile ilgili bilinmesi gereken başka bir durum da krediye gelecek olan onay ya da red yanıtının zaman alabileceğidir. Bankaların kredi başvurularını değerlendirme süreci vardır ve bazen bu süreç uzun sürebilmektedir. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurularak kredi başvurusu yapılması ve sonuç beklenmesi gerekmektedir. Siz de Burgan Bank kredi başvurusu ve kredi başvuru sonucu ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu