Pratik Bilgiler

Yüksek Limitli Kredi Kartı Alma Yöntemleri Nelerdir? Limit Nasıl Arttırılır?

Kişilerin en sık karşılaştıkları sorunlardan birisi de alışveriş sırasında kredi kartı limitinin yetersiz kalması. Yüksek limitli bir kredi kartınızın olması bazı durumlarda tehlikeli olabilse de alışverişler esnasında çok büyük avantajları vardır. Yüksek fiyatı olan bir ürün alınırken kredi kartı limitinizin yüksek olması çok işinize yarayacaktır. Bu tür ürünleri nakit olarak ve taksit yapmadan tek bir seferde ödemek pek çok insan tarafından mümkün olmadığından kredi kartı limitlerini biraz yüksek tutmakta fayda var.

Kredi Kartının Limitini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Eğer harcamalarınız kredi kartı limitinizin oldukça altındaysa bankalar kredi kartınızın limitini yükseltmeniz için hiçbir sebep görmeyecektir. Kredi kartı limiti 2 bin lira olan bir müşterinin aylık kredi kartı ekstre tutarı ortalama bin TL civarında ise bu bankaları kredi kartı limitinizi arttırmaya teşvik etmeyecektir.

Öncelikle kredi kartı limitinizi yükseltmeniz için bankalar ile olan geçmişiniz iyi olmalıdır. Kredi kartı ekstrelerini mümkün olduğunca geciktirmemek ve ödemeleri tam olarak yapmak faydalı olacaktır. Sürekli olarak geciktirilen ve asgari ödeme tutarında yapılan ödemeler bankalara hakkınızda iyi fikirler vermeyecektir. Bu sebep ile kredi kartı ekstrelerinin son ödeme tarihlerine dikkat etmek, ödemeleri tam olarak ve zamanında yapmak bankalara hakkınızda iyi izlenim verecektir.

Bankalar kredi kartı limitini arttırma işlemlerinde kredi kartı limitinin yüksek olmasından ziyade kişilerin kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapıp yapmadığına bakarlar. Bu hususta kredi kartı limitinizin 20 bin lira gibi yüksek bir meblağ olması size yardımcı olmayacaktır. Kredi kartı limitini arttırmak isteyen kişilerin ödemelerine dikkat etmeleri yardımcı olacaktır. Kredi kartı limitini arttırmada en önemli faktör kartınızı aktif olarak kullanmanız ve kartınız ile sık sık işlem yapmanızdır. Kredi kartına verilen düzenli ödeme talimatları bu konuda kişilere yardımcı olmaktadır.

Kredi kartınıza faturalar için otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartı limitinizi arttırma şansınızı yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartınızın olduğu bankada bir altın hesabı açıp bir süre sonra kapatabilirsiniz. Bankanız ile yaptığınız her türlü işlem sizin iyi bir müşteri olduğunuzu gösterecek ve kredi kartı limitinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bankalara direkt olarak kredi kartı limitinizi arttırmak için başvurabilir ya da düşük limitli kredi kartınızı kapatıp daha yüksek limitli bir kredi kartı için bankalara başvurabilirsiniz. Ancak bankada aktif bir müşteri olduğunuz ve ödemelerinizi düzenli yaptığınız sürece bankalar belli dönemlerde size kredi kartı limitinizi arttırmayı teklif edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu