Krediler

PTT Kredisini Kimler Alabilir? Sistem Nasıl İşliyor ve Kredi Alma Kriterleri Nelerdir?

Son zamanlarda gerek hayat pahalılığı gerekse kişilerin ihtiyaçlarının artması gibi sebepler ile kişilerin harcamaları da artmıştır. Bu artan harcamalar karşılığında kişilerin ellerinde bulunan nakit paralar yeterli gelmemektedir. Bu gibi durumlarda da kredi başvurularında bulunmak oldukça cazip gelmektedir.

Bankaların sağladıkları imkanlar; avantajlı geri ödeme planları, düşük faiz oranları ve uzun vade gibi seçenekler ile yaptıkları kampanyalar ise kişileri kredi çekmeye daha fazla teşvik etmektedir. Artık bankaların yanı sıra PTT şubelerinden de kredi çekebilmek mümkün hale geldi. PTT kredisini alabilmek için ise elbette bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren kişiler rahatlık ile PTT kredisinden faydalanabilmektedirler.

PTT Kredi Sistemi Nasıl İşliyor?
PTT kredisini çekebilmek için PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan birisine başvurabilirsiniz. PTT’nin anlaşmalı olduğu çok fazla sayıda banka mevcuttur. PTT anlaşmalı bankalar aracılığı ile kredi işlerini yürütmekte ve müşterilerine kredi ve kredi kartı kullanma imkanı sunmaktadır. PTT kredi çeşitleri ise şunlardır; Aktifbank N kolay emekli kredisi, Denizbank her derde deva masrafsız ihtiyaç kredisi, İNG Bank kredi postam, Vakıf kredi, TEB jet kredi ve ODEA Bank nakit hazır kredisi. Bu anlaşmalı bankalar aracılığı ile kolaylıkla PTT kredi çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz.

Ptt Kredi İşlemleri Nelerdir?
PTT kredi sisteminin işleyişi diğer bankaların kredi işlemleri ile aynıdır. PTT diğer anlaşmalı bankalar ile kredi işlemlerini gerçekleştirdiğinden, müşterilere krediyi verip vermemek yine bankaların kriterlerine bağlı olarak değerlendirilmektedir. PTT kredisine başvurabilmek için kişiler öncelik ile bir başvuru formu doldurmalıdır. Başvuru yapılmasının akabinde kişilerin başvuru bilgileri bankalara ulaşır ve bankalar kredi başvurunuzu değerlendirerek başvurunun onaylanıp onaylanmayacağına dair bir geri bildirim verirler. Kredi başvurunun onaylanmasının ardından ise gerekli tüm belgeler ile birlikte size en yakın PTT şubesine giderek kredi başvuru işlemleriniz tamamlayabilirsiniz.

PTT Kredi Alma Kriterleri
PTT kredisi alabilmek için bazı kriterlere uymanız gerekmektedir. PTT 75 yaşına kadar olan kişilere avantajlı kredi imkanları sunmaktadır. Diğer müşterilerine ise 12 ile 36 ay vadeler ile düşük faiz oranlarında kredi imkanları sunmaktadır. PTT kredisi alabilmek için en az 500 TL ile en fazla 45 bin TL oranındaki krediler için başvuru yapmak gerekir. Emekli olan kişiler ise 10 TL tutarında olan kredi kullanım ücreti tutarını ödemek zorundadırlar.

PTT kredisi alan kişilere ise hayat sağlık sigortası yapılmaktadır ve kişilerin sigorta için ödemeleri gereken tutar kişiden kişiye göre değişmektedir. PTT kredisini kullanabilmek için belli bir yaş aralığı kuralı vardır. PTT yaşı 80 ve üzeri olan kişiler için kredi başvurularını onaylamamaktadır. Ancak bazı durumlarda eğer kişiler 12 ay vade ile geri ödeme planı yapmayı kabul ederler ise bu kişilere kredi verilebilmektedir. Ancak bu kişilerin kredilerinin geri ödemeleri 83 yaşına gelene kadar tamamlanmak zorundadır aksi takdirde PTT 80 yaş ve üzerine kredi vermemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu