Pratik Bilgiler

Ptt Kredili Hesap Nedir Nasıl Alınır?

Ptt kredili mevduat hesabı Posta Çeki Hesap sahibi olan kişilere verilmektedir. Bunun için kişilerin hesaplarında yeterli bakiyenin bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca Ptt kredili mevduat hesabı, acil nakit ihtiyacının bulunması durumunda kullanılabilirken alışveriş esnasında ek limit hizmeti de sağlamaktadır. Ptt kredili hesabı açtırabilmek için Ptt merkez ya da şubelerinden birine nüfus cüzdanı ile birlikte gidip başvuru yapmak yeterlidir. Ptt kart sahibi herkes kolay bir şekilde kredili mevduat hesabı açtırabilmektedirler.

Ptt şubelerinden emekli maaşını alan kişiler kolayca kredili hesap sahibi olabilmektedir. Ptt kredili hesaba başvuru süreci hızlı bir şekilde tamamlanmakta ve kişiler ihtiyaç kredisini hemen kullanabilmektedirler. Ayrıca emekli maaşını Ptt ile alan kişilerin bir geri ödeme planı yapma zorunlulukları da bulunmamaktadır.

Çünkü ödemeler her ay düzenli olarak kredili hesaptan kesilmektedir. Kişilerin kredili mevduat hesaplarında yeterli bakiyenin bulunması durumunda ödemeler otomatik olarak bu hesap üzerinden gerçekleşmektedir. Hesabında yeterli bakiye bulunmayan kişiler ise Ptt şubelerinden herhangi birisine giderek borçlarını öğrenebilir ve ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Ptt Kredili Hesap Avantajları Nelerdir?
Ptt kredili hesap kullananlara ihtiyaç kredisi kullanımının oldukça büyük avantajı vardır. Öncelik ile bu hesaba sahip olan kişiler çok uygun faiz oranları ile birlikte geri ödeme planı oluşturabilirler. Ayrıca Ptt kredili hesaba sahip olan kişilere hayat sigortası garantisi verilmektedir. İhtiyaç kredisi 36 aya varan vade seçenekleri ile kullanılabilmek mümkündür. Ayrıca Ptt kredili hesap, 80 yaşına kadar olan kişilere kefilsiz kredi kullanma hizmeti sunmaktadır.

Ptt Kredili Hesabın Özellikleri Nelerdir?
Ptt kredili mevduat hesabı açabilmek için ödenmesi gereken ücret sadece 5 TL tutarındadır. Hesabın kapatılmasının talep edilmesi halinde ise bu ücret geri ödenmektedir. Hesabı açtırmak için başvuru yapılırken sadece nüfus cüzdanı ile gidilmesi yeterlidir. Ptt kredili mevduat hesabına para yatırma işlemi yaparken herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır.

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının hemen ardından kişiler hesabı kullanmaya başlayabilirler. İnternet aracılığı ile hesaba ait bütün bilgileri ve bakiyeyi görebilmek mümkündür. Ayrıca internet bankacılığı ile bazı işlemler de online olarak yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu