Pratik Bilgiler

PTT Kart Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım? Şifre Yenileme İşlemi

PTT kart kullanıcıları kartlarının şifrelerini unuttukları takdirde şifre alma işlemlerini yeniden yaparak kartlarını tekrar kullanıma açabilirler. PTT kart şifresini unutan müşteriler öncelik ile kart için yeni bir şifre almalıdırlar. Kartlarına yeni şifre almak isteyenlerin takip edebilecekleri bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ise; herhangi bir PTT şubesine gitmek, PTT genel müdürlüğüne gitmek, PTT mobil bankacılık hizmetini kullanmak ve son olarak SMS ile yeni şifre talebinde bulunmaktır.

Kartlarına yeni şifre almak isteyen kişiler kendilerine en yakın olan PTT genel merkezine giderek yeni şifre talebinde bulunabilirler. Bunun için kişilerin yanlarına sadece kimlik kartlarını ve PTT kartlarını almaları yeterli olacaktır. Bir diğer yöntem olarak müşteriler kendilerine en yakın PTT şubelerinden birisine ya da PTTmatik noktasına giderek PTT kartlarına yeni şifre oluşturma işlemlerini buradan gerçekleştirebilirler.

Ayrıca PTT çağrı merkezi aracılığı ile 444 1 788 numarasını arayıp yeni kart şifresi talebinde bulunabilirler. Bu yöntemi kullanan kişiler öncelik ile bir güvenlik taramasından geçerler. Bunun için kişilere bazı sorular sorulmaktadır. Bu işlemin ardından ise yeni kart şifresi kişilerin cep telefonlarına mesaj olarak gelir. Son olarak kişilerin yeni kart şifresi talebinde bulunabilmeleri için SMS yollamaları gereklidir. Bunun için yollanacak mesajda önce sifre yazıp bir boşluk bırakıp ardından istenilen dört haneli şifreyi de yazarak yine boşluk bırakıp ardından kartın arkasında bulunan 7 rakamı yazıp 3290 numarasına mesaj yollamaları gerekmektedir. Bu işlemin ardından PTT kart şifreniz değişecek ve bu durum size mesaj ile bildirilecektir.

Şifre Olmadan PTT Kartı Kullanabilmek Mümkün mü?
Kart şifresini unutan kişilerin bu kartlarını herhangi bir şifre olmadan kullanabilmeleri ne yazık ki mümkün değildir. Kişilerin güvenlikleri için şifresiz herhangi bir kart işlemi yapabilmek imkansız olacaktır. Bunun için şifrelerini unutan kişilerin yeni bir şifre talebinde bulunmaları gerekmektedir. Bu işlem oldukça kolaydır ve sadece PTTmatik noktaları ve ATM aracılığı ile şubeye gidip vakit harcamadan çok kolay ve hızlı bir şekilde yeni kart şifrelerini alabilmeleri mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu