Kredi Kartı

PTT Bonus Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır & Özellikleri Nelerdir?

Ptt bonus kredi kartı 2012 yılından itibaren kullanıcılarının hizmetine açılmıştır. Ptt bonus kredi kartı MasterCard logosu taşımaktadır. Ptt Bonus kart diğer bütün kredi kartlarının sahip oldukları özelliklere sahiptir. Bu kredi kartı ile nakit avans çekebilir, bonus imkanlarından yararlanabilir ve tüm alışverişlerinizde kolaylık ile kullanabilirsiniz.

Ptt Bonus Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?
Ptt bonus kredi kartına başvuru yapmak isteyen kişiler herhangi bir Ptt şubesine gidip başvuru formunu doldurarak kolay bir şekilde başvuru yapabilmektedirler. Ptt Bonus kart için yapılan başvuru işlemi sırasında işlem ücreti olarak kişilerden 5 TL tahsil edilmektedir. Hesabınızı kapatmak istediğinizde bu ücret tekrar geri verilecektir.

Aynı zamanda başvuru esnasında kişilere Ptt posta çeki hesabı açılmaktadır. Yapılan başvuru sonrasında en geç bir ay içerisinde kredi kartını teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması sonucunda Ptt Bonus kartınız kargo ile adresinize teslim edilecektir. Adresinizde bulunmadığınız takdirde kapınıza bırakılan not ile birlikte Ptt Bonus kartınızı Ptt şubelerinden teslim alabilirsiniz.

Ptt Bonus Kredi Kartı Özellikleri
Ptt Bonus kredi kartının 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Classic Ptt Bonus kredi kartı, Gold Ptt Bonus kredi kartı ve Platinium Ptt Bonus kredi kartıdır. Bu kredi kartlarından herhangi birini kullanan kişilerden kartı kullandıkları ilk yılda hiçbir kart ücreti talep edilmez. İkinci yılda talep edilen kart ücretleri ise Classic kart için 54 TL, Gold kart için 60 TL ve Platinium kart için 66 TL şeklindedir. Ptt Bonus kartın faiz oranları ise oldukça uygun fiyattadır. Merkez Bankası tarafından azami gecikme faiz oranı uygulanmaktadır.

Nakit avans çekimi için minimum tutar 8 TL’dir. Nakit avans ve tüm alışverişler için faiz oranı yüzde 2,02 ve gecikme faiz oranı yüzde 2,52 şeklinde hesaplanmaktadır. Ptt Bonus kredi kartı kullananların hesap kesim dönemleri yılda iki kere gerçekleşmektedir. Kişiler hesap ekstresi kesim dönemini her ayın 8’i ve 24’ü şeklinde belirleyebilirler. Ptt Bonus kart kullanıcıları ödemelerini Ptt işyerlerinden, Ptt matiklerden ve İPÇ aracılığı ile yapabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu