Bankalar

PTT’den Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? Hesaba Ne Zaman Geçer?

Kredi kartı kullanımı sonunda ortaya çıkan asgari veya dönem borçlarının ödemelerini yapabilmek amacıyla kişiler ATM’lerden yardım almaktadır. Bunlara alternatif olabilecek şekilde de  farklı bir bankadan nakdiniz olması halinde EFT veya havale yaparak da borcunuzun ödeme işlemini gerçekleştirmiş olcaksınız. Ancak kimi zaman sayılan bu işlemlerden hiçbirisini gerçekleştirmek olanağı yakalamayabilirsiniz. Böyle durumlar ortaya çıkmasından ötürü de kredi kartı kullanıcıları kredi kartı borcu PTT’ den ödenip ödenmeyeceğini bilmek istemektedirler. Bu soruya verilecek yanıtı bu yazımızda ele alacağız. PTT şubelerinden bu tür ödemenizi kolay bir şekilde gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Adeta diğer ödemelerinizdeki gibi PTT’ den ödenen kredi kartı borcu da normal bir seyir izleyecektir. Bunun gerçekleşmesi halinde  asgari borcunuzdan ve dönem borcunuzdan aynı gün içerisinde kesintiye gidilecektir.

PTT’in yürüttüğü bankacılık hizmetleri son zamanlarda epey bir yol kat etmiştir. PTT Bank üzerinden gerçekleştirilen pek çok ödeme sayesinde kullanıcılar fayda görmektedir. Bu ödeme hizmet seçeneklerinden bir tanesi olan PTT’den kredi kartı borcu ödeme il alakalı merak edilen detayları yazımızdaki başlıklar altında sizler için detaylandıracağız.

PTT’den Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?
Pek çok kişi kredi kartı ile alışveriş yapmayı alışkanlık haline getirmeye başlamıştır. Kredi kartı borçlarının ödenmesinde sergilenen tavrın düzenli bir çizgide olması ekstra masraflar ile uğraşmamak açısından önemli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu doğrultuda kredi kartı borcu ödemek isteyen bir kullanıcı için en kolay yöntemlerinden birisi de kredi kartı borcunu PTT’den yatırmaktır. Postaneden yapılan kredi kartı ödemesi ne zaman hesaba geçtiği ve genel olarak PTT’den kredi kartı borçlarının ödenmesiyle alakalı bazı bilinmeyen noktaları ele alacağız.

PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme
PTT’den kredi kartı borcunu ödemek isteyen kullanıcının işi oldukça basittir. Bunun işlemi gerçekleştirmek için PTT bank iş yerlerinden birisine gidilerek 16 haneden oluşan Kredi Kartı numaranızı sonrasında Ad ve Soyad bilgilerinize ek olarak ne kadar borç ödeyeceğinizi belirttikten sonra ilgili tutarı ödeyerek halletmiş olacaksınız. Bu işlem sırası ile kolay bir şekilde kredi kartı borcunu PTT’den ödemeyi gerçekleştirmiş olursunuz.

PTT şubeleri kredi kartı borcunuzu bu sayede  yapmanız halinde herhangi bir ekstra tutar sizden almayacaktır. Yani ekstra bir ücrete katlanmadan da doğrudan bankaya yatırır gibi borcunuzu ödemek gibi bir seçeneğiniz de bulunmaktadır. Bu işlemlerle alakalı bir diğer merak konusu ise postaneden kredi kartı ödemesinin ne zaman hesaba geçeceğidir.

Postaneden Kredi Kartı Borcu Ödemesi Ne Zaman Hesaba Geçer?
PTT’den kredi kartı borcu ödeme işleminin hayatımıza yerleşmesi ile birlikte borcu olan pek çok kişi PTT iş yerlerinden kredi kartı borçlarının ödenmesini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren pek çok müşterinin aklına takılan bir soru ise postaneden kredi kartı ödemesinin ne kadar bir süre içinde sağlanmış olacağıdır.

Kredi kartı borcunu PTT’den gerçekleştirme gibi bir tercihiniz olması halinde PTT gün içerisinde bağlı olduğunuz bankayla iletişime geçerek borcun ödendiğini bildirerek işlemi sonlandırmış olmaktadır. Borcun ödendiği ile alakalı mesaj genelde akşam saatlerinde ilgili bankaya ulaşmaktadır. Yani sabah ve öğle saatlerinde PTT Bank üzerinden gerçekleştirilen kredi kartı borcu ödeme işleminin son bulması  akşam saatlerinde müşterisi olduğunuz bankaya bildirim yaparak sizin bu işleminiz son bulduğu manasına gelmektedir.

PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme Ücreti Ne Kadardır?
PTT şubelerde gerçekleştirilen diğer ödemelerde olduğu gibi sizden ekstra bir ücret talep edilmez bu işlemin sonucunda. Ancak bankaların bu işlem neticesinde bir kesintiye gittiğini belirtme gerekmektedir. Her banka kendinin belirlemiş olduğu kesintiyi bu işlem neticesinde sizden almaktadır. Bu kesintiyi bir sonraki hesap özetinizde görebilmeniz mümkündür.  Örnek vermek gerekirse ING Bank 2.5 TL, HSBC 3 TL, Ziraat Bankası 0.5-1 TL, İş Bankası 3 TL, Odeabank 3 TL, Garanti Bankası 1.35 TL’lik gibi kesintileri bu işlem sonucunda sizden talep etmektedir.

PTT’den Fatura Ödemelerinizi De Gerçekleştirmeniz Mümkündür
Bu anlatılanlara ek olarak PTT şubelerinden faturalarınızı da herhangi bir ekstra ödeme yapmaksızın kolaylıkla gerçekleştirme şansınız mevcuttur. Ödeyecek olduğunuz elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon gibi tüm faturalarınızın fatura no, tesisat no, abone no gibi bilgileri şubedeki görevliye iletebilmeniz halinde ödeme işleminiz anında sağlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu