Krediler

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar ve Şartları Nelerdir?

Bazı bankaların sağladığı bir kolaylık olan kefil olmadan, senet düzenlenmeden ve gelir belgesiz de kredi çekmek gibi bir hakkınız da bulunmaktadır. Bu kişilerin sabit bir geliri olduğu halde bunu bankaya ispatlamaları da mümkün değildir. Bu kişilerin uğraştığı meslekler ise çiftçilik, tarım, arıcılık, hayvancılık, seracılık, esnaflık gibidir. Dolayısı ile bu insanların bunu net bir şekilde ortaya koyması da zordur. Bu insanlara yönelik bir düzenleme ise onlardan gelir belgesi istenmemesidir. Böyle bir uygulama ile birçok bankanın buna imkan tanıdığı da bilinmektedir. Bunlardan bazılarını belirtmek gerekir ise  Akbank, İş Bankası, Teb, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, HSBC, INGBank Finansbank gibidir.

Maaş Bordrosuz Kredi Şartları Nasıldır?
Elinizde gelir belgeniz olmadan kredi almak gibi bir niyetiniz olması halinde sizde aranacak olan şartlardan bazıları şunlardır: “ Geliriniz olduğunu bir şekilde ortaya koymak, kredi notunuz buna onay verilebilecek seviyede olması ve size ait bir gayrimenkul olmasıdır. “ eğer kredi notunuz yüksek bir durumda ise istediğiniz krediyi almanız da daha kolaylaşır.

Akbank Maaş Bordrosuz Kredi
Eğer gelir belgeniz olmadan bu bankayı tercih ederseniz bu işlemi şubeden halledebileceğiniz gibi telefondan SMS yolu ile, ATM’den, diğer banka kartları yahut internet yolu ile bu işlemimizi gerçekleştirebilirsiniz. 20.000 TL’lik bir kredi için başvurmak adına yapmanız gereken telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek T.C. numaranızı yazıp 4425’e göndermek kadar basit bir işlemdir. Bu mesaja dönüş yapılması için sizin adınıza bir değerlendirme yapılmaktadır.

ING Bank 3 Bin Lira Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi
Miktar olarak istediğiniz bu tutar ise bunu bu bankadan sağlayabilirsiniz. Faiz oranları olarak da 1.99’luk bir oran ile bu kredinin ismi ise Mini Kredi’dir. Bunu tüm ING Bank şubelerinden bizzat yapabileceğiniz gibi günün her saati telefon bankacılığı sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankadaki bir uygulama ile çiftçi iseniz çiftçilik belgesini, iş yeriniz olması halinde de vergi levhanızı bu belge yerine kabul etmektedir.

Denizbank Anında Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi Kredi
Yine aynı şekilde bu bankadan da gelir belgeniz olmaması halinde 55.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunu ödeme imkanı olarak bu banka size otuz altı aylık da bir vade tanımaktadır.  Belirli başlı evraklar elinizde yok ise ve yine kefil bulmanız önemsiz hale geliyor. Bu krediyi almak için yapmanız gereken tek iş Denizbank’ın bu amaca hizmet eden şubelerine giderek başvuru yapmaktır. Bu şubede sizden bu amaçla istenecek olan belge ise nüfus cüzdanınızdır.

İşbank Evraksız Kredi
Eğer kredinizi bu bankadan tercih edecek iseniz yapmanız gereken tek şey bir İş Banka’sı şubesine gidip bununla alakalı başvuru yapmaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kefiliniz yok ise ve gelir belgesinde sahip olmadan kredi almak başvuru yapabileceğiniz diğer bankalar Fibabanka, Halkbank ve Ziraat Bankası’dır. Bunu yapmak için internet yolu ile gelir belgesiz kredi başvurusu yapma gibi bir hakkınız da mevcuttur. Bu bankaların sizden istedikleri evraklar sürdürmekte olduğunuz iş ve ikametgah belgeleridir.  Bunların yanı sıra diğer belgeler ise şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı ya da TC.Kimlik numarasının olduğu resmi bir kimlik belgesi,
  • Son 3 ay içerisinde oluşmuş olan herhangi bir fatura,
  • Esnaflar için vergi kimliği,
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi,
  • Kredinin ödeyebileceğini bir kanıt olan evrak ise  gelir belgeniz olamadan kredi almak için gereken belgelerden bazılarıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu