Bankalar

Bankaların 2018 Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

Bankalar müşteriler ile yaptıkları her türlü işlemden kazanç sağlayarak faaliyetlerini sürdürürler. Müşterilerin kullandığı kredi kartı ve banka hesapları da bu kazanç kaynaklarından birisidir. Bankalar, vadesiz hesap sahibi olan müşterilerden bazı işlemler altından hesap işletim ücreti alırlar. Hesap işletim ücreti kağıt masrafı ve bazı işlem ücretlerini kapsamaktadır. Bankaların aldıkları bu ücret müşteriler tarafından oldukça tepkili karşılanmaktadır. Bankaların aldıkları hesap işletim ücretlerinin haklılığı günümüzde hala tartışma konusu olsa da bankalar bu ücreti almaya devam etmektedir.

Bankaların müşterilerin yaptığı pek çok işlemden ücret keserken bir de sadece hesap sahibi oldukları için hesap işletim ücreti almaları müşterileri oldukça mağdur etmektedir. Bankalar hesap işletim ücretini yıl içerisinde belli aralıklarla keserler. Bu konuda en çok tepki toplayan şeylerden biri de bankaların bu işlemi müşterilerine haber vermeden ya da onaylarını almadan otomatik olarak yapıyor olmalarıdır. Bankaların kestikleri hesap işletim ücretleri müşterilerin hesabından otomatik olarak çekilmektedir.

Kullanıcıların pek çoğu bu durumu hesap hareketlerini kontrol ettiklerinde fark ederler. Bu noktadan sonra ise bu ücreti geri talep edebilmeleri oldukça zor olmaktadır ve şikayetler bir işe yaramamaktadır. Bankaların hesap işletim ücret kesintileri ve hangi aralıklarla kesinti yaptıkları bankadan bankaya göre farklılık göstermektedir. Bazı bankalar yılda sadece bir kerede toplu olarak bu ücreti alırken bazı bankalar yılda 2 ya da 3 defa ya da her ay düzenli olarak yapmaktadırlar. Bankaların hesap işletim ücretleri ise şu şekildedir;

Alternatif Bank 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Alternatif Bank 2018 yılı içerisinde müşterilerinden 82,36 TL hesap işletim bedeli talep etmiştir. Hesap işletim ücreti yılda 3 kere kesilmekte ve her ödeme 20,59 TL şeklinde olmaktadır. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer konu da hesap işletim ücretinin müşterilerden yalnızca ir defaya mahsus olarak kesilebileceğidir. Birden fazla hesabınız olsa dahi hesap işletim ücreti yalnızca bir kere alınır.

Akbank 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Akbank 2018 yılı içerisinde müşterilerinden 132,60 TL hesap işletim ücreti kesintisi yapmıştır. Akbank hesap işletim ücreti kesintisini 6 aylık aralıklar ile yani yılda iki kez almaktadır. Her ödeme 66,30 TL şeklinde gerçekleşmektedir. Akbank yüksek hesap işletim ücreti kesintisi yapan bankalardan birisidir.

Denizbank 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Denizbank 2018 yılı içerisinde müşterilerinden 138,96 TL hesap işletim ücreti kesintisi yapmıştır. Ödemeler her ay düzenli olarak kesilmektedir. Hesap işletim ücreti ödemek istemeyenler hesaplarına otomatik ödeme talimatı vererek bu ücretten muaf olabilirler. Bunu için sadece 2 adet fatura ile bankaya başvurmak yeterli olacaktır.

Albaraka Türk 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Albaraka Türk, müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmemektedir.

Anadolu Bank 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Anadolu Bank 2018 yılında müşterilerinden 117 TL hesap işletim ücreti kesintisi yapmıştır. Banka hesap işletim ücretini 12 ay taksit şeklinde yani her ay düzenli olarak almaktadır. Aylık yaklaşık 9,75 TL gibi bir tutar müşterilerin hesaplarından otomatik olarak düşmektedir.

Fibabanka 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Fibabanka 2018 yılında müşterilerinden 88,20 TL tutarında hesap işletim ücreti almıştır. Kesintiler 12 ay taksit şeklinde yani her ay düzenli olarak alınmaktadır. Hesap işletim ücreti ödemek istemeyen kişiler maaşlarını bu hesaba bağlayarak ya da hesaplarına otomatik fatura ödeme talimatı vererek bu ücreti ödeme zorunluğundan kurtulabilirler.

Finansbank 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Finansbank 2018 yılı hesap işletim ücreti 153 TL tutarındadır. Kesinti yılda 3 kez yapılır. Enpara kullanıcılarından herhangi bir hesap işletim ücreti kesintisi yapılmamaktadır.

Garanti Bankası 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Garanti bankası 2018 yılı hesap işletim ücreti 134,44 TL tutarındadır. Hesap işletim ücreti yılda iki kere kesilir. Hesap işletim tutarı Garanti bankasında da yüksek bir oranda kesilmektedir. Çok fazla müşteriye sahip olan banka bu konuda müşterilerinin tepkisini toplamaktadır.

Halkbank 2018 Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?
Halkbank 2018 yılı içerisinde müşterilerinden 78 TL tutarında hesap işletim ücreti kesintisi yapmıştır. Kesintiler her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Hesabınıza fatura için otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde hesap işletim ücreti ödeme zorunluluğunuz ortadan kalkar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu