Bankaların Çalışma Saatleri

Bankaların Cumartesi Çalışma Saatleri ve Cumartesi Açık Olan Bankalar

Günümüzde banka ile ilişkisi olmayan insan neredeyse yok denecek kadar azdır. Kredi ve kredi kartı kullanımları, fatura ödemeleri ve daha pek çok ödeme işlemlerini bankalar aracılığı ile hallederiz. Bankalar ile pek çok işlem yapılması sebebi ile kişiler her gün her saat bir işlem yapma ihtiyacı duyabilmektedirler.

Bankalar genellikle hafta içleri sabah 8 ya da 9 civarında çalışmaya başlayıp 5 ve 6 arası çalışmalarını sonlandırırlar. Bu saatlerden sonra ya da hafta sonları işlem yapmak isteyen kişiler ise genellikle beklemek zorunda kalırlar. Eğer yapılacak işlemler internet bankacılığı, ATM ya da telefon bankacılığı ile halledilemiyor, bankaya gidilmesi gerekiyor ise müşteriler bir sonraki günü beklemek zorunda kalırlar.

Ancak bazı istisnai durumlarda bazı bankalar çalışma saatlerini değiştirebilirler. Bankaların çalışma günü ve saatleri sabit olsa da bazı banka şubelerinin çalışma saatleri farklı olabilmektedir. Alışveriş merkezinde bulunan bankalar genellikle Cumartesi günleri de çalışırlar. Ayrıca yine bu bankalar hafta içi de daha uzun saatler çalışmaktadırlar.

Cumartesi Açık Olan Bankalar
Genellikle alışveriş merkezlerindeki bankalar Cumartesi günü çalışsalar da bu durum bankadan bankaya göre ve farklı şubelerde değişiklik göstermektedir. Müşteriler özellikle de acil ödeme gereken durumlarda hafta sonu bankada işlem yapma ihtiyacı duyarlar. Pek çok bankanın az da olsa Cumartesi günü açık olan şubeleri mutlaka bulunmaktadır. Ancak Ziraat Bankası bu duruma bir istisnadır.

Ziraat Bankası Cumartesi günü hiçbir şubeyi açık bulundurmama kararı almıştır. Ayrıca İNG Bank, Denizbank ve Vakıf Bank da Ziraat Bankası gibi hafta sonları hiçbir açık şube bulundurmamaktadır. TEB Bankasının hafta sonu açık olan şubesi sadece İstanbul Atatürk Havalimanı şubesidir. Bu şubenin çalışma saatleri ise sabah 7 ile akşam 1 arasındadır. Finansbank’ın ise Cumartesi günü açık olan şubeleri Aksaray (İstanbul) ve Laleli şubeleridir. Çalışma saatleri ise yine hafta içiyle aynı; sabah 9 ile akşam 5 arasında değişmektedir.

Ayrıca Finansbank bazı özel durumlarda hafta sonları, bayramlar, resmi tatiller ve bazı özel günlerde bazı şubelerini açmaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın ise Carrefour (İstanbul) şubeleri Cumartesi ve Pazar günleri sabah 10 ile akşam 21:30 saatleri arasında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Bunun dışında Akbank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası’nın hafta sonu açık olan pek çok şubesi bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu