Bankalar

Bankalardan Sms İle Hesap Bakiyesi Öğrenme Nasıl Yapılır? (Tüm Bankalar)

Bankalarda bulunan hesap bakiyenizi internet bankacılığı ile ve şubeden öğrenebileceğiniz gibi sms ile öğrenmeniz de mümkündür. Bankaların sms numaraları ise şunlardır;

İş Bankası SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
İş Bankası’nda SMS ile hesap bakiyesini öğrenmek için İşCep uygulaması ile oldukça kolaydır. Bunun dışında SMS ile hesap bakiyesi sorgulamak da mümkündür. Sadece kredi kartı numaranız ile giriş yaptığınızda kredi kart numaranız, kart şifreniz ve cep telefonunuza gelecek olan SMS içerisinde belirtilen onay kodu ile hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
Cep telefonundan sms ile hesap bakiyesini sorgulamak için Cepsubesi yazarak 3342’ye mesaj atmak yeterlidir. Ayrıca Garanti bankasının anında bilgi servisi hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmet sayesinde bilgi yazıp boşluk bırakıp kartın son 4 hanesini yazarak 3340 numarasına SMS atınca hesap bakiyenizi öğrenebilmeniz mümkündür.

Denizbank SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
Denizbank’ta SMS aracılığı ile genel bilgi ve kişisel bilgi olmak üzere iki farklı bilgiyi öğrenebilmeniz mümkündür. Bu hizmetleri kullanabilmek için cep telefon numaranız Denizbank’ın SMS Bankacılığı sisteminde kayıtlı olması gerekir. Ayrıca bilinmelidir ki sadece Denizbank kredi kartınızın güncel bilgilerini veya ekstre bilgilerini öğrenmek istiyorsanız cep telefonu numaranızın sistemde kayıtlı olmasına gerek yoktur. Hesap yazdıktan sonra boşluk bırakıp Paracardınızın son dört hanesindeki rakamları yazıp 3280’e mesaj gönderdikten sonra hesap bakiyenizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca müşteri numaranızı kullanarak da Denizbank hesap bakiye inceleme işlemlerini SMS yolu ile yapabilir ve detaylı hesap bilgilerinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için BAKIYE yazdıktan sonra boşluk bırakıp ardından müşteri numaranızı yazmanız yeterli olacaktır. Son olarak bakiye sorgulama işlemini döviz cinsine göre de öğrenebilmeniz mümkündür. Bunun için BAKIYE yazıp boşluk bırakıp müşteri numaranızı yazdıktan sonra yine boşluk bırakarak USD yazdıktan sonra 3280’e yollayacağınız mesajın ardından USD cinsindeki tüm hesaplarınızın bakiyelerini görebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
Yapı Kredi Bankası’nın Akıllı cep uygulaması ile telefondan hesap bakiyesi bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun dışında Yapı Kredi hesap numaranız ile hesap bakiyenizi öğrenebilmeniz de mümkündür. Bunun için 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarından birisini arayarak hesap numarası ile bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca TLcard kullanmakta olan müşteriler ise Yapı Kredi Bankası’ndan SMS ile hesap bakiyesi sorgulama işlemini yapabilirler. Bunun için yapılması gereken tek şey Akıllı Asistan talimatı vermek. Bu talimatı verdiğiniz takdirde BKHESAP yazdıktan sonra boşluk bırakarak banka hesap kartınızın son 4 hanesini yazıp 4440 numarasına kısa mesaj atarak bakiye bilginizi öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası 26 yaşından küçük olan öğrenciler için kullanıma açık bir kart olan Play TLcard hesap bakiyesi sorgulama işlemi için de 4440 numarasına kısa mesaj atarak yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
Ziraat bankasında bulunan hesabınızdaki bakiye bilgilerinizi çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için ekstradan herhangi bir işlem yapmanız gerekmemektedir. Sadece cep telefonu numaranızın bankanın sisteminde kayıtlı olması yeterli olacaktır. Bunun için bakiye yazıp boşluk bıraktıktan sonra hesap kartınızdaki son dört haneyi yazıp 4747 numarasına mesaj gönderdiğinizde hesap bakiye bilgilerinizi görebilirsiniz.

Finansbank SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
Finansbank’taki hesabınızın bakiyesini SMS yolu ile öğrenebilmeniz için öncelik ile numaranızın sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Sadece sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ardından bakiye yazıp boşluk bıraktıktan sonra hesap kart numaranızın son dört hanesini yazıp 3996 numarasına mesaj gönderdiğiniz zaman hesap bakiyesi bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Finansbank’ta bu işlem için belli bir ücret talep edilmektedir. Ancak bu ücret sadece 1 SMS oranındadır. Bu mesajı gönderdiğiniz zaman sadece 1 SMS azalacak bunun dışında herhangi bir ücret kesintisi olmayacaktır.

TEB Bankası SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme
TEB bankasındaki hesabınızda bulunan bakiyenizi öğrenebilmek için öncelikle internet şube kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Eğer internet şube üyesi iseniz 4766 numarasına SMS atarak hesap bakiyenizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. TEB bankasındaki hesap bakiyenizi öğrenebilmeniz için öncelikle internet şubesinde yer alan tanımlamalar bölümündeki şifre belirleme kısmına girmelisiniz. Belirlediğiniz şifre ile yine 4766 numarasına SMS atabilirsiniz. Bu işlemlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu