Kredi Kartı

İş Bankası Maksimum Kredi Kartı Limit Arttırma Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Alışverişlerinizde kredi kartı limitinizin yeterli olmaması durumunda en iyi çözümlerden birisi kredi kartı limitini arttırma talebinde bulunmaktır. Türkiye İş Bankası’nın kredi kartlarından birisi olan Maksimum kredi kartı kullanıcıları için banka, kredi kartı arttırma olanağı sunuyor. Maksimum kartınız ile yaptığınız alışverişlerinizde bankaya kredi kartı limitini arttırabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu şekilde alışverişlerinizde limit engeli ile karşılaşmadan dilediğinizi alabilirsiniz.

Maksimum Kredi Kartı Limit Arttırma Başvurusu Nasıl Yapılır?
İş bankasının internet bankacılığı aracılığı ile kredi kartının limitini arttırmak için başvuru yapmak mümkündür. Aynı zamanda Maksimum kart kullanıcıları bireysel olarak İş Bankası şubelerinden birine giderek de kredi kartı limitini arttırmak için başvuru yapabilmektedir. Ayrıca İş Bankası telefon bankacılığı ile 0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak kredi kartı limit arttırma talebinizi iletebilirsiniz.

Maksimum Kredi Kart Limitim Kendiliğinden Artar mı?
Kredi kartı hesap ekstre ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınız ve kartınızı aktif kullandığınız sürece kredi kartı limiti artışlarına uygun bir müşteri olacaksınız. Banka ile olan ilişkiniz iyi olduğu takdirde İş Bankası belirli aralıklarla Maksimum kredi kartı kullanan kişilere limit arttırma işlemi yapmaktadır.

İş Bankası limitinizde herhangi bir değişiklik yaptığı zaman bu durumu müşterilerine SMS ya da mail yolu ile bilgilendirme mesajı gönderir. Kredi kartınız için limit arttırma işlemi yapılabileceği gibi limit düşürme işlemi de yapılmaktadır. Eğer kullanıcılar kredi kartı limitleri için yapılan değişikliklerden memnun değiller ise bu değişikliklere karşı itiraz etme hakları bulunmaktadır. İş Bankası şubelerinden herhangi birine gidip itiraz dilekçesi verdiğiniz takdirde kredi kartı limitinizi eski haline çevirmeniz mümkündür.

Maximum Kredi Kartı Limitimi Nasıl Öğrenebilirim?
Kredi kartı güncel limitini öğrenmek isteyen internet bankacılığını kullanabilirler. Ayrıca Maksimum kredi kartı limit arttırma başvurularınızın sonucunu internet bankacılığında kredi kartınızın limit bilgileri kısmını takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığı hizmetini kullanarak da kalan kredi kartı limitinizi öğrenebilmeniz mümkündür. İşWap ve İCep uygulamalarına sahip olan kişiler yine Maksimum kredi kartı limit bilgilerini bu uygulamalar üzerinden görebilmektedirler. Ayrıca İş Bankası diğer tüm bankalar gibi kredi kartı limitinizi aştığınız durumlarda limit aşımı komisyonu uygulamaktadır. Bu komisyonun miktarı ise limit aşımlarında aşım ücretinin yüzde 5’i olarak belirlenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu