Kredi KartıPratik Bilgiler

Denizbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Denizbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Ülkemizde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın. Özellikle tek seferde alınmayacak ürün ve hizmetleri taksitle alabilme imkanı tanıması kullanım sebeplerinden sadece biri. Ancak son yıllarda tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de internetten alışveriş bir hayli arttı. İnternetten alışveriş için en iyi ödeme aracı ise kredi kartı. Bu nedenle kredi kartlarının kullanım alanlarının en başında ise internetten alışveriş geliyor. Peki internetten kredi kartı ile alışveriş güvenli mi?

Bu soruya verilecek bir çok cevap olsa da kurumsal olan firmalar 3D güvenlik ağı kullandığından kredi kartı bilgileriniz kimseyle paylaşılmaz. Yani güvenli ve bilindik firmalardan yapacağınız alışveriş sonrası bu tarz bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz çok düşük. Bu sebeple güvenlik konusunda aklınızda soru işareti bırakacak firmalardan alışveriş yapmamayı tercih edin.

Ülkemizde yaklaşık 177 milyon kredi kartı kullanımda. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda kredi kartı internet alışverişine açık olduğu halde alışveriş yapmayan birçok tüketicinin olduğu gerçeği ortaya çıktı. Bu nedenle yapılan son düzenleme sonrası kredi kartını internet alışverişine açmak için onay vermeyen tüketicilerin kredi kartları alışverişe kapatılacak ve son tarih 31 Aralık 2017.

Elinizde bulunan kredi kartının şuan internet alışverişine açık olması bir şeyi değiştirmiyor. Çünkü onay verilmeyen tüm kredi kartları bu kapsama dahil edilecek. Bu nedenle alışverişe açık olsun veya olmasın kredi kartınızı internet alışverişine açmanız gerekiyor. Peki kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır?

Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Son dönemlerde özellikle kredi alanında büyük atılım yapan Denizbank’a ait bir kredi kartı kullanıyorsanız doğal olarak Denizbank kredi kartını internet alışverişine açma yöntemini de bilmeniz gerekiyor. Bizler sizler için araştırdık. Bu işlem için 4 yöntem bulunuyor. Herhangi birini kullanarak sizlerde Denizbank kredi kartını internet alışverişine açabilirsiniz.

1.SMS Onayı İle;

Eğer elinizde birden fazla Denizbank kartı bulunuyorsa ve hepsini açmak istiyorsanız HEPSİ yazıp 3280’e gönderin. Böyle bir işlem yerine içlerinden sadece birini açmak istiyorsanız hangi kartı açacaksanız SANAL yazıp boşluk bırakın, kartın son altı hanesini yazarak 3280’e gönderin.

2.Denizbank Çağrı Merkezi İle;

SMS onayı ile Denizbank Kredi kartını internet alışverişine açmak istemiyorsanız bir diğer yöntem Denizbank çağrı merkezini aramak. 0850 222 0 800 numaralı hattı ardağınızda sesli yanıt sistemine bağlanacaksınız. Burada Denizbank kredi kartımı internet alışverişine açmak istiyorum dediğinizde sizi yönlendirecek ve sizden 16 haneli kart numaranızı veya TC kimlik numaranızı girmeniz istenecektir. Bu bilgilerden birini doğru girdiğinizde müşteri temsilcine bağlanacaksınız. Temsilci sizden aldığı talimatla kartınızı internet alışverişine açacaktır.

3.İnternet Bankacılığı İle;

Yukarıda ki yöntemlerle yapmak istemiyorsanız Denizbank İnternet bankacılığına girerek Kartlarım menüsünden alışveriş onayı verebilirsiniz.

4.Denizbank Mobil İle;

Cep telefonunuzdan Denizbank Mobile giriş yaparak Kartlarım bölümünden aynı şekilde kredi kartınız için onay verebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız yöntemlerden herhangi birini kullanarak sizlerde kolayca Denizbank Kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Ayrıca Bankamatik kartınızla da alışveriş yapmaya devam edebilmek için aynı işlemi ATM kartlarınız içinde yapmanız gerekiyor. Son gün 31 Aralık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu