Kredi KartıPratik Bilgiler

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kredi kartı kullanımı oldukça yaygın. Açıklanan verilere göre ülkemizde 177 milyon kredi kartı kullanılıyor. Rakamlar gösteriyor ki birden fazla kredi kartı kullanıyoruz.

Özellikle taksit seçeneğinin olması ve internetten alışverişe imkan tanıması nedeni ile uzun süre de ceplerimizden çıkmayacak gibi duruyor. Ancak internetten alışveriş yapabilmeniz için de kredi kartınızı 31 Aralık 2017 tarihine kadar internet alışverişine açtırmanız gerekiyor. Nedeni ise son yapılan düzenleme ile internetten alışveriş yapmayan tüketicilerin olduğu ve bu kişilerin kredi kartlarını internet dolandırıcılığına karşı korumak.

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Ülkemizin öncü özel bankalarında Yapı ve Kredi Bankasının birçok kredi kartı ürünü bulunuyor. Bunlar;

-Yapı Kredi World

-Yapı Kredi Crysta

-Yapı Kredi Adios

-Adios Premium

-Yapı Kredi Play

-Yapı Kredi Taksitçi

-TL Card

-Platinum TL Card

-Play TL Card

-Business TL Card

-Ek Kart

Eğer sizde Yapı ve Kredi Bankasına ait bu kartlardan herhangi birini kullanıyorsanız Yapı Kredi Bankası kredi kartını internet alışverişine açma yöntemini de bilmeniz gerekiyor. Ancak bu onay işlemi gözünüzü korkutmasın, yöntemler gayet basit. Sizlerde sadece 1-2 dakikanızı ayırarak Yapı Kredi Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

1.SMS Onayı İle;

Yapı Kredi  bankası kredi kartınızı internet alışverişine açmanın en kolay yolu SMS yöntemidir. Bunun için yapmanız gereken;

Sadece AÇIK yazıp bir boşluk bırakın, kartın üzerinde ki MÜŞTERİ NUMARANIZI yazarak 4494’e gönderin.

2.Müşteri Hizmetleri Numarası ile;

Eğer SMS bildirimi ile yapmak istemiyorsanız Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 0 444 veya 0850 222 0 444’ü arayarak onay verebilirsiniz.

3.İnternet Şubesi Aracılığı ile;

Yapı Kredi Bankası internet şubesine giriş yaparak mause ile Kartlarım menüsünün üzerine geldiğinizde altta yeni bir pencere açılacaktır. An altta Diğer İşlemler ve Yetkilendirme kısmına tıkladığınız yeni açılan sayfada kaç tane kartınız varsa sıralanacak ve sağ tarafta İnternetten/Talimatlı Alışveriş Yetkisi ni göreceksiniz . O uyarıyı tıkladığınızda da sizi yönlendireceği sayfada Yapı Kredi Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

4.Yapı Kredi Bankası Mobil Kanalı ile;

Cep telefonunuzdan Yapı Kredi Bankası mobil şubeye giriş yaparak, Kartlarım menüsünde ki Kart Yetkilendirme Ayarları kısmından internet alışverişine açabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız seçeneklerden herhangi birini kullanarak sizlerde kolayca Yapı Kredi Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Yalnız bu işlemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapmanız gerektiğini unutmayın. Aksi taktirde Yapı Kredi Bankası kredi kartınız internet alışverişine Otomatik kapatılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu