Kredi KartıPratik Bilgiler

Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Son yıllarda kredi kartı kullanımı oldukça yaygınlaştı. Yapılan araştırmalar ülkemizde 177 milyon kredi kartı kullanıldığını gösteriyor. Bu rakamlardan da anlaşıldığı gibi birden fazla kredi kartı kullanıyoruz. Taksitle alışverişe imkan tanıması, nakit taşımaya gerek duyurmaması ve internetten alışverişe olanak sağlaması kullanım sebeplerinin başında gelen unsurlardan.

Özellikle ülkemizde son dönemlerde e-ticaret sitelerinin çoğalmasına paralel internet alışverişleri bir hayli arttı. Tabi ki internetten alışverişin kilit noktasını kredi kartı belirliyor. Çünkü kredi kartı olmadan internetten alışveriş yapmanız biraz zor. Son zamanlarda kapıda ödeme seçeneği çıksa da, istatistiksel olarak kredi kartı ile yapılan alışverişlerin hala çok gerisinde.

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmanız için tabi ki kredi kartınızın alışverişe açık olması gerekiyor. Son yapılan düzenleme ile 31 Aralık 2017 tarihine kadar onay vermemeniz durumunda kredi kartınız internet alışverişine kapatılacak. Bu düzenleme tüm bankaları ve tüm kredi kartlarını kapsıyor.

Halk Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Eğer sizde Halk Bankasına ait bir kredi kartı kullanıyorsanız Halk Bankası kredi kartını internet alışverişine açma yöntemini de bilmeniz gerekiyor. Ancak bu onay işlemi gözünüzü korkutmasın, yöntemler gayet basit. Sizlerde sadece 1-2 dakikanızı ayırarak Halk Bankası Paraf kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

1.SMS Onayı İle;

Halkbank paraf kredi kartınızı internet alışverişine açmanın en kolay yolu SMS yöntemidir. Bunun için yapmanız gereken;

Sadece ONAY yazarak 3404’e kısa mesaj atın.  1 dakika içerisinde talebinizin alındığına dair cevap gelecektir.

2.Müşteri Hizmetleri Numarası Halkbank Diyalog ile;

Eğer SMS bildirimi ile yapmak istemiyorsanız Halk Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan Halkbank Diyalog  0850 222 0 400’ü arayarak önce 1, ardından 0 tuşlayarak kolayca yapabilirsiniz.

3.İnternet Şubesi Aracılığı ile;

Halk Bankası internet şubesine giriş yaparak Kartlar menüsünden internet alışverişi için onay verebilirsiniz.

4.Halk Bankası Mobil Kanalı ile;

Cep telefonunuzdan Halk Bankası mobil şubeye giriş yaparak, kartlar menüsünden internet alışverişine açabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız seçeneklerden herhangi birini kullanarak sizlerde zahmetsizce Halk Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Yalnız bu işlemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapmanız gerektiğini unutmayın. Aksi halde Halk Bankası kredi kartınız internet alışverişine kapanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu