Kredi KartıPratik Bilgiler

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Kredi kartları artık hayatımızın önemli parçalarından biri. Ülkemizde 177 Milyona yakın kredi kartı bulunuyor. Bu rakam da gösteriyor ki tüketicilerin çoğu birden fazla kredi kartı kullanıyor. Kredi kartlarını en sık kullandığımız alanlardan biri de internet ortamı. Ancak internet alışverişlerin de kullanılan kredi kartları birçok güvenlik açığını da beraberinde getiriyor. Bu nedenle yeni bir düzenleme yapılarak 31 Aralık 2017 tarihinde onay verilmeyen kredi kartları internet alışverişine kapatılacak.

Kredi kartı için herhangi bir bankaya başvurduğunuzda, kart elinize geçtiğinde internet alışverişine kapalı olarak gelmektedir. Nedeni ise güvenlik amaçlıdır. Kredi kartı olup ta internet alışverişinde kullanmayan tüketiciler de var olduğundan böyle bir yöntem uygulanır. Bu nedenle kredi kartı elinize ulaştığında ve internet alışverişinde kullanmak istiyorsanız öncelikle kredi kartını internet alışverişine açmanız gerekiyor. Eğer elinizde Ziraat Bankası kredi kartı varsa ve Ziraat bankası Kredi kartını internet alışverişine açma yöntemini bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok basit işlemlerle sizde Ziraat Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Ziraat Bankası kredi kartınızla internetten alışveriş yapmak istiyorsanız öncelikle kredi kartınızın internet alışverişine açılması gerekli.  Bunun için farklı yöntemler bulunuyor. Ancak yöntemler gözünüzü korkutmasın, çünkü hepsi birbirinden basit. Biz madde madde sıralayalım.

1.SMS Onayı İle;

Ziraat Bankası genellikle kredi kartı kullanıcılarına internetten alışveriş yapmalarına devam edebilmeleri için bir sms gönderiyor. Gelen SMS bildirimini ONAY yazarak geri göndermelisiniz.

2.Müşteri Hizmetleri Numarası İle;

Eğer SMS bildirimi size ulaşmadıysa Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası olan 444 00 00’ı arayarak onay verebilirsiniz.

3.İnternet Şubesi Aracılığı ile;

Ziraat Bankası internet şubesine giriş yaparak Kartlar menüsünden internet alışverişi için onay verebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız seçeneklerden herhangi birini kullanarak sizlerde zahmetsizce Ziraat Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Yalnız bu işlemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapmanız gerektiğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu