Kredi KartıPratik Bilgiler

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Ülkemizde yaklaşık olarak 177 Milyon kredi kartı bulunuyor. Bu rakam bize gösteriyor ki ülkemizde ki tüketicilerin birçoğunda birden fazla kredi kartı var. Kredi kartının en sık kullanıldığı ortamlardan biri de internet. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapan kişi sayısı her geçen gün artmakla birlikte, kredi kartı ile internetten alışveriş yaparken oldukça da dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle yüksek limitli kredi kartı kullanan kişiler dolandırıcılar için potansiyel hedef durumunda.

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmanız için öncelikle kredi kartınızın internet alışverişine açık olması gerekiyor. Genellikle bankalar kredi kartı başvurusunda bulunan tüketicilere gönderdikleri kredi kartını internet alışverişine kapalı olarak gönderiyor.  Eğer sizin de elinizde İş Bankası kredi kartı varsa ve İş Bankası kredi kartını internet alışverişine açma yöntemi hakkında bilginiz yoksa üzülmeyin. Çok basit bir işlemle İş Bankası kredi kartını internet alışverişine açabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı;

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

İş Bankası kredi kartınızla internetten alışveriş yapmak istiyorsanız öncelikle kartınızın internet alışverişine açılması gerekiyor. Bunun için 4 farklı yöntem bulunuyor. En kolay yöntemden en zor yönteme doğru sıralayalım. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak sizde İş Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

1.Sms Onayı ile;

ONAY yazıp boşluk bırakın, İş Bankası kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4402’ye gönderin.

2.Müşteri Hizmetlerini Numarası ile;

İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 07 24’ü arayarak internet alışverişi için onay verebilirsiniz.

3.İş Cep Aracılığı ile;

Cep telefonunuzdan İş Cep uygulamasına girerek alışveriş için onay verebilirsiniz.

4.İnternet Şubesi Kanalı ile;

İş Bankasının internet şubesine girerek kart işlemleri menüsünden alışveriş onayı verebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız seçeneklerden herhangi birini kullanarak sizlerde zahmetsizce İş Bankası Kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapmanız gerekiyor. Aksi halde kredi kartınız internet alışverişine kapatılacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu