Kredi KartıPratik Bilgiler

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kredi kartı kullanımı oldukça yaygın. Özellikle tek seferde alınamayacak ürün ve hizmetleri taksitle alabilme imkanı tanıması, nakit taşımaya ihtiyaç duyurmaması ve internet alışverişine olanak sağlaması en çok kullanılan sebeplerinden en bilinenleri.

Özellikle ülkemizde son dönemlerde yaygınlaşan internet alışverişleri, kredi kartı dolandırıcılarının da iştahını kabartıyor. Her ne kadar alışveriş yapılırken 3D güvenlik ağı kullanılsa da kurumsal olmayan yerlerden alışveriş yapmamayı tercih edin. Yapılan araştırmalar, kredi kartına sahip olup ta internet alışverişinde kullanmayın tüketicilerin sayısının hiçte az olmadığını gösteriyor. Ancak bu tüketicilerin kredi kartları internet alışverişine ise hala açık durumda. Bu nedenle son yapılan düzenleme ile artık kredi kartları internet alışverişine kapatılacak. İnternetten alışveriş yapmak isteyen tüketiciler ise alışverişe devam edebilmek için kredi kartlarını internet alışverişine açması gerekmekte.

Garanti Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Eğer sizde Garanti Bankasına ait bir kredi kartı kullanıyorsanız Garanti Bankası kredi kartını internet alışverişine açma yönetimini de bilmeniz gerekiyor. Ancak gözünüz korkmasın. Yöntemler oldukça basit. Sadece 1-2 dakikanızı ayırarak sizlerde Garanti Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

1.SMS Onayı İle;

Tek bir kredi kartı için ONAY yazıp kartın son 6 hanesini 3340’a SMS gönderin.

Tek bir Paracard onayı için AÇIK yazıp kartın son 6 hanesini 3340’a SMS gönderin.

Tüm Garanti Bankası kartlarınızı açtırmak için TERCİH yazıp 3340’a SMS gönderin.

2.Müşteri Hizmetleri Numarası İle;

Eğer SMS bildirimi ile yapmak istemiyorsanız Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 0 333’ü arayarak onay verebilirsiniz.

3.İnternet Şubesi Aracılığı ile;

Garanti Bankası internet şubesine giriş yaparak Kartlar menüsünden internet alışverişi için onay verebilirsiniz.

4.Garanti Mobil Kanalı ile;

Cep telefonunuzdan Garanti Cep uygulamasına giriş yaparak sırası ile Hesaplar ve ürünler, sonrasında kartlar menüsüne giriş yapın. Hangi kartınızı internet alışverişine açacaksanız onu seçin. Açılan yeni sayfada kredi kartınızla ilgili bilgiler yer alacaktır. En aşağıda ise internet üzerinden alışveriş seçeneği olacaktır. Bu seçeneği onayladığınız zaman artık kartınız internet alışverişine açılmış olacak.

Yukarıda saydığımız seçeneklerden herhangi birini kullanarak sizlerde zahmetsizce Garanti Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Yalnız bu işlemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapmanız gerektiğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu